Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ABS, POMPA ABS, STEROWNIK ABS Renault Laguna I ph II 1,6 16V

porosty 03 Feb 2012 12:52 12360 7
    porosty
    Level 10  
    Witam kolegów.
    Mam problem z ABS: świecą mi się kontrolki ABS+SERV+ STOP+RĘCZNY.
    Sprawdzałem na Clipie komputer i w trakcie przejazdu pokazywał zerowe prędkości kół przednich.
    Czy dobrze rozumuję:
    1. Mam uszkodzone oba przednie czujniki, należy je wymienić, zrobić reset i tyle?
    2. Możliwe, że mam uszkodzony sterownik ABS ale tylko w części??

Jakie opory powinny mieć nowe czujniki (albo działające)?

Tu mam pytanie, jeśli wymiana czujników nie pomoże to mam uszkodzony sterownik? Jak wymienić sterownik? Jak odpowietrzyć hamulce, i najważniejsze: Czy zakupiony nowy sterownik(z pompą) musi mieć dokładnie taki sam numer czy może się on nieznacznie różnić np w kpońcówce?
    oryginalny mam 7700 424 520 czy mogę go zamienić np na : 7700 416 532 ?

Reset był robiony kilka razy i po przejechaniu kilku metrów padało wszystko
    decybel91
    Level 42  
    Mechanik zrobi to bez zadawania pytań i co ważniejsze bez przygód, bo hamulce to nie układ do zabaw dla laików.
    porosty
    Level 10  
    Tu się zgadzam.
    Problem w tym, że mam ograniczone fundusze...
    mały7
    Level 10  
    Witam, podłączam się 😂 jestem posiadaczem renault laguny 1,9dci z 2002 roku. Mam problem, ostatnio zachaczyłem spodem auta o krawężnik, i nieświadomie urwałem coś co było rodzajem sterownika, wychodzi ono z tylnego lewego koła, i idzie wzdłuż podwozia, pomóżcie w zdiagnozowaniu jego nazwy, jestem laikiem, więc proszę o wyrozumiałość
    marszałekkom
    Level 27  
    Masz kolego serwisówkę, tutaj powinna być część odpowiedzi na twoje pytania.
    Czujniki są chyba czujnikami Halla, ich oporu nie powinno się sprawdzać omomierzem i producent w ogóle nie podaje ich oporu.
    Co do sterownika to nie chodzi tu o numery tylko o oznaczenie literowe np. ESP/BA, ABS/ADAM itp. Sterownik można wymienić bez wyciągania pompy i rozszczelniania układu.
    mały7
    Level 10  
    Dzięki za podopwiedz, ale nie wiem, czy chodxi o czujnik halla, bo to coś jest przymocowane wzdłuż podwozia, przy przewodach płynu hamulcowego