Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus a6000 włącza się tylko z wciśnietymi przyciskami f10, f11, f12...

03 Lut 2012 13:28 1781 4
  • Poziom 2  
    Witam.

Mam ausa a6000 pracował normalnie, ostatnio jak chciałem go włączyć to tylko zakręcił się wiatraczek i mrugnęły diody i tak cały czas, bawiłem klawiaturą i jak kliknąłem f10 i power to się włączył później nie chciał i na f11 się włączył i na f12 i teraz muszę klikać 3 na zmianę i na którymś z nich się włącza... Miał ktoś podobny problem i wie jakie jest tego rozwiązanie ?

Pozdrawiam.
  • Poziom 17  
    Wyjmij klawiaturę i zobacz czy odpala normalnie bez niej.
  • Poziom 2  
    Temat stary w wielu wersjach występował że Asus się nie włączał sam szukałem rozwiązania przed chwilą nie jestem przekonany że wciskanie klawiszy ma jakiś wpływ być może to kwestia przypadku?

Sam posiadam jeszcze takiego staruszka i objawy były podobne, migały diody i słychać było wyłączający się dysk twardy w moim przypadku klikanie klawiszy nic nie dawało natomiast podziałało podgrzanie procesora suszarką do włosów - nie należy przesadzać wystarczyło podmuchać kilkadziesiąt sekund sprawdzając palcem czy jest "bardzo ciepły" nie parzył ale wystarczyło dmuchając włączyłem ruszył wiatrak i komputer wstał - wydaje mi się że był jakiś problem z układem mierzącym temperaturę - strzelam bo nie sprawdzałem może ktoś będzie wiedział co...

Mam nadzieję że mój sposób będzie działał także innym posiadaczom staruszków Asusa A6k z Turionem i Nvidią gdy nie będą chciały wstać warto sprawdzić mi się udało :)
  • Poziom 18  
    Cytat:
    Mam ausa a6000

A6000 - to jest "series" .
    Jaki model tego laptopa? (A6Km, A6R, A6Sg, A6Vm,.....)
  • Poziom 10  
    Sprawdź z odpiętą klawiaturą...może mieć gdzieś zwarcie, lub któryś z przycisków blokuje włączenie.