Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer One 722-C52kk Recovery lub sterownik kamery (nawet do rymu)

mlesniew 03 Lut 2012 14:39 4268 9
  • #1 03 Lut 2012 14:39
    mlesniew
    Poziom 10  

Bawiąc się linuxami skasowałem partycję recovery, nie mówiąc już o partycji z Windowsem 7 64. Co prawda Windowsa sobie postawiłem na nowo ale sterowników musiałem szukać w sieci. Po zainstalowaniu tego co mi się udało znaleźć działa mi wszystko prócz kamerki. Nie jest nawet wykrywana jako "nierozpoznane urządzenie". Po prostu jakby jej nie było. Jednak fizycznie jest i przed skasowaniem oryginalnego Windowsa 7 działała bez zarzutu.
    W internecie znalazłem 2 pliczki dot. kamer (Camera_Cyberlink_1.0.1306_W7x86x64 oraz Acer_camera_Suyin_v.5.2.5.3_Win7x86x64) jednak żaden z nich nie wykrywa kamery.
    Proszę o radę co zrobić żeby kamera zadziała.
    Jakby się jednak znalazł ktoś kto mógłby udostępnić zawartość partycji recovery lub dvd recovery do tego modelu to już moje szczęście nie miało by końca...

0 9
  • #3 07 Lut 2012 08:48
    mlesniew
    Poziom 10  

Tylko, że problem polega na tym, że to urządzenie nie występuje nawet w menadżerze urządzeń. Nic tam nie ma na jego temat i nie występują żadne niezidentyfikowane obiekty. Kompletnie nic, jakby tej kamerki wcale nie było.

0
  • #5 07 Lut 2012 12:14
    mlesniew
    Poziom 10  

Tak, oczywiście od tego zacząłem ale efekt taki jak pisałem wyżej. Aplikacja nie wykrywa urządzenia. Jako ciekawostkę dodam, że z tego linka z Zakładki Aplikacje nie działa mi również ePower...

0
  • #6 14 Lut 2012 15:01
    mlesniew
    Poziom 10  

Wysłałem sprzęt do serwisu ale został do mnie odesłany z informacją "Że klient używa własnego systemu, po podłączeniu ich dysku z ich system kamerka działa OK".
    Więc zostawili mnie z problemem.
    W związku z tym ponawiam swą prośbę o obraz recovery dla mojego modelu Acera ewentualnie proszę o dalsze rady jak ożywić kamerkę.

0
  • #7 17 Lut 2012 23:44
    mlesniew
    Poziom 10  

Znalazłem na chomiku obraz recovery od bliźniaczego komputera i odtworzyłem na swoim komputerze stan fabryczny, włącznie z partycją odzyskiwania. Mam więc ponownie brandowany przez Acera Windows 7 ze wszystkimi programami narzędziowymi Acera.
    I teraz ciekawostka - kamery brak. Próba zainstalowania sterowników ze strony kończy się komunikatem - Brak urządzenia.
    A zgodnie z tym co napisał "serwis" na ich dysku działała.
    Juź teraz nie wiem co robić...

0
  • #8 04 Kwi 2012 15:03
    mlesniew
    Poziom 10  

... ciąg dalszy
    Komputer aktualnie jest czwarty raz w serwisie. Za każdym razem wracał z informacją, że został naprawiony jednak u mnie nie działał. Teraz (przy czwartej naprawie) przedstawiono mi propozycję cenową na wymianę obudowy. Serwis przysłał mi zdjęcia uszkodzonej (porysowanej i popękanej z zewnątrz) obudowy w okolicy kamery. Ja wysłałem komputer w stanie nienagannym więc ewentualny uszkodzenia mogły powstać jedynie w serwisie.
    Proszę mi poradzić co mam w tej sprawie robić. Mam 7 dni na dokonanie wyboru czy:
    1. godzę się na wymianę obudowy za 268zł,
    2. czy czy chcę komputer z powrotem z uszkodzoną obudową,
    3. czy rezygnuję z urządzenia
    Póki co napisałem odwołanie do serwisu. Ale może trzeba jeszcze gdzieś indziej...?

0
  • #10 05 Kwi 2012 12:51
    mlesniew
    Poziom 10  

Najprawdopodobniej w serwisie.
    Już napisałem odwołanie i powiadomiłem Federacje Konsumenta. Zobaczymy co wywalczę.

0