Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wzocnienie sygnału ze zbiorczej anteny naziemnej

03 Feb 2012 15:42 2486 3
  • Level 10  
    Mam pytanie w jaki sposób mogę najłatwiej wzmocnić sygnał ze zbiorczej anteny w bloku? Chcę odbierać kanały cyfrowej naziemnej telewizji natmoasi siła sygnału to tylko 30%. Nie mam możliwośći w żaden sposób modyfikowania samej anteny bądź instalacji w bloku. Jedynie co to mogę zrobić coś w swoim mieszkaniu. Blok znajduje się około 15km w lini prostej od PKiN w Warszawie. Jaki mogę ewentualnie wzmacniacz zastosować by zwiększyć siłę sygnału? Nie mam również możliwości zainstalować swojej anteny na balkonie czy przy oknie, pokojowe anteny też odpadają.

Z góry dziękuję za rzeczowe odpowiedzi.
  • Level 35  
    Instalacja zbiorcza w bloku jest zapewne przez kogoś administrowana, pozostaje jedyni zwrócić się do zarządcy o sprawdzenie dlaczego poziom sygnału jest tak słaby. Pozdrawiam.
  • Level 35  
    Anteny zbiorcze w 99,5% przypadków nie są jeszcze przystosowane do transmisji sygnałów cyfrowych. Wkładki kanałowe są tam zestrojone na konkretne kanały analogowe i jeżeli jakikolwiek sygnał cyfrowy tam się pojawia, to dzieje się to przez zupełny przypadek. Nie masz szans na wzmocnienie tego, czego praktycznie nie ma. Wymagane jest uzupełnienie AIZ o odpowiednie wkładki kanałowe zestrojone na kanały DVB-T.
  • Level 10  
    Nie jest konserwowana ze względu na brak pieniędzy. A sam nie będę płacił nie wiadomo jakich kosztów...

Z góry dziękuję za rzeczowe odpowiedzi :D