Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[ST32F103VC][KEIL][HY-SMART] Umieszczanie ikon , obrazków

03 Lut 2012 17:43 1289 2
  • Poziom 10  
    Czy mógłby mi ktoś wyoślić , jak w C można uzyskać nałożenie małej grafiki na większą pełnoekranową w wyświetlaczu LCD-TFT ?

Telegraficzny skrót problemu:

-na LCD z karty SD wczytuję obrazek (na cały ekran , 320X240 , kolor, grafika "bazowa") , używam bibliotek GLDC , FatFS.Wrzucam plik odczytany z SD do zadeklarowanej tablicy i potem pętlą wczytywane są kolejne pixle obrazu.

-teraz na tę grafikę "pełnoekranową" muszę nanieść w jakimś miejscu mniejszy element graficzny ("ikonkę") o rozmiarach powiedzmy 50X50pix tak by były obie widoczne ,tzn bazowa ma zostać , trzeba nadpisać obrazek "ikonki" również z SD w miejscu o określonych koordynatach początkowych X,Y.

Nie chodzi mi tutaj o PIP tylko o zwyczajną procedurę która potrafi nadpisać grafikę o znanych rozmiarach na tamtą "bazową". Próbowałem to zrobić , ale obrazek "ikonki" rozmazuje mi na całej szerokości ekranu , bo wczytuje do LCD po kolei adresy od punktu X=100,Y=100 lecz do końca szerokości ekranu, a trzeba by chyba tak rozpisać pętlę wczytywania żeby po osiągnięciu ostatniego piksla ikonki znowu wracać na początek koordynatu startowego z równoczesną inkrementacją w drugiej osi (np.znowu X=100 ale Y=101)

Używam ST32F103VCT6 i LCD 3,2 TFT z kontrolerem SSD1289 (projekt ewaluacyjny STM32 Multi Media Development Board)

Pomoże ktoś z takim problemem ?
  • Poziom 27  
    Jest oczywiscie taka mozliwosc, jest to w zasadzie (kontroler ILI9325) odpowiednie ustawienie czterech rejestrow. Horizontal GRAM Start Address, Horizontal GRAM End Address, Vertical GRAM Start Address, Vertical GRAM END Address. (50-53h). Jak sama nazwa wskazuje ustawiasz w nich rozmiar ikonki poprzez usztawienie w nich dwoch skrajnych punktow. W tym momenice kontroler wie kiedy ma wskoczyc do nowego wiersza a nie ciagnac tego do konca wyswietlacza. Najlepiej zmodyfikuj sobie funkcje ktora wyswietla obrazek w taki sposob ze bedziesz podawac jej te 4ry argumenty (czytelnie jest to wygodne) i mozesz sobie w srodku funkcji zrobic zwykle przypisanie ich do rejestrow sterownika ekranowego. SSD1289 co prawda to nie iLI9325 ale jestem prawie pewien ze tam dziala to na takiej samej zasadzie
  • Poziom 10  
    Znalazłem przykłady w internecie , temat uważam za zamknięty - dziękuję za wszelką pomoc i sugestie , pozdrawiam !!!