Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elektrozawór Gaszenia (cewka gaszenia)

03 Lut 2012 18:08 9505 17
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich uzytkowników, z góry przepraszam jesli temat nie jest przypisany do odpowiedniej grupy.
    Mój problem dotyczy elektrozaworu gaszenia (cewki gaszenia), nie mam pojęcia czy to są dobre nazwy bo pierwszy raz sie z takim czymś spotykam.
    Mianowicie problem tkwi w tym ze ów elektrozawór miałem sprawny dopóki nie podłączyłem innego (takiego samego) do mojej instalacji w celu weryfikacji czy jest on sprawny. Po upewnieniu sie ze jednak nie jest, podłączyłem kostke zasilajacą z powrotem do mojego elektrozaworu i okazało sie ze mój który do tej pory działał bez problemu dzialać przestał. Bardzo prosze wszystkich o jaką kolwiek pomoc co mogło być przyczyną. I oczywiście co teraz robic? Dodam jeszcze ze do elektrozaworu dochodzą 3 przewody a układ jest zasilany instalacją 12V. Jest to silnik ISUZU w koparce gąsienicowej. Dodam jeszcze ze w momencie gdy spostrzegłem ze mój elektrozawór nie działa zacząłem sprawdzac zasilenie w kostce i okazało sie ze na dwóch przewodach był prąd a jeden był od masy. W tym momencie prąd jest tylko na jednym z przewodów z tym ze kostka kilka krotnie była podłączana do mojego (wcześniej sprawnego) elektrozaworu. Na zdjęciu znajduje sie własnie omawiany elektrozawór.
    Pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 9  
    To jest maszyna z 2000 r a nazywa sie Kamatsu PC-95 R-2
  • Poziom 34  
    Czyli może mieć immo powiązane z tym elektrozaworem. I po wpięciu innego mogło się rozkodować. Ale zaznaczam że to są tylko moje przypuszczenia. Jeśli jest tak jak pisze to jedynie na nowo zakodować, lub wywalić je całkowicie. Poczekaj chwile może ktoś bardziej się zna i Ci coś więcej podpowie.
  • Poziom 10  
    Nie ma immo a jak ma to dokładany i nie powiązany z "stop magnesem" ten zepsuty mógł zwarcie mieć i w komputerze coś się mogło posypać sprawdź błędy na pulpicie i ew. usuń sprawdź dodatkowe bezpieczniki i przekaźniki lub masę odłącz spróbuj podciągnąć cięgno ręcznie na zapłonie jak dasz rady i wtedy będzie trzymać i odpalisz.Sprawdź jeszcze przewody przy kostce może któryś się oderwał wewnątrz kostki przy przekładaniu natnij delikatnie izolacje przewody i próbówką sprawdź.Pozdro.
  • Poziom 9  
    Jezeli chodzi o kwestie zapalenia maszyny to jak najbardziej po wcześniejszym ręcznym przesunięciu tego elektrozaworu da sie odpalic. Sam elektroawór gdy przesune go ręcznie zakleszcza sie na włączonym zapłonie. Ale mi chodzi o to co można zrobic zeby on sam sie zakleszczał po włączeniu zapłonu? Tak jak było do tej pory. Tak jak pisałem wyzej na samym początku w kostce na dwóch przewodach był prąd teraz z niewiadomych przyczyn bo nic nie naprawiałem tam jeszcze (moze ewentualne kilkakrotnie odpiąlem tę kostke) jest prąd tylko na jadnym z trzech przewodów a z tego co sie dowiedziałem do tej poru do prawidłowego działania tego czegoś potrzebne są dwa (plusy). Co robić moze trzeba jakoś tą instalacje przesterować, nie mam pojęcia Każda rada na wage złota.
  • Poziom 10  
    Sprawdź przewody jak wcześniej napisałem (edytowałem post) miałem tak e LIEBHERR 900
  • Poziom 35  
    Kolego po co wkładasz do maszyny - zepsutą część kolegi?

Wszystkim sie dzielicie?

Sprawdz dokąd biegnie ten trzeci na którym nie ma prądu.
    Teraz niech kolega ci zapłaci za naprawe. Wiesz ile to kosztuje?
    Podpowiem że ma 2 zasialnia . A jedno stracił i nie będzie sie sam załączał.
  • Poziom 10  
    W koparkach nie ma raczej zbiegów okoliczności po kabelku i schemat też nic nie da przewód dochodzi do płytki drukowanej coś na wzór płyty głównej komputera.Pozdro.
    Ewentualnie obejść elektronikę i podać napięcie po zapłonie na zabezpieczonym przewodzie ale nie polecam.
  • Poziom 35  
    Widze ze w komatsu to siedzi.

Dodano po 1000 500 100 900[sekundy]:

barti24 napisał:
    W koparkach nie ma raczej zbiegów okoliczności po kabelku i schemat też nic nie da przewód dochodzi do płytki drukowanej coś na wzór płyty głównej komputera.Pozdro.
    ????
  • Poziom 10  
    kidu22 napisał:
    W czym to siedzi CAT, Liebherr?

Kamatsu
  • Poziom 35  
    A kolegi cewka sprawna się okazała czy zwarta, jak to zwykle bywa.?

Skąd jesteś.? Pozatym kol wilku... tak opisał problem że rozwiązanie samo sie nasówa. To się chwali.

Dobra na dzisiaj bo już późno, sprawdz opór pomiędzy kablami w cewce.
  • Poziom 9  
    Ok bardzo dziękuje wszystkim za pomoc. Jutro zabieram sie w takim razie za szukanie jakiejś usterki. A sam elektrozawór mozna jakoś sprawdzić? Czyli podsumowywując raczej wina leży po stronie instalacji a nie samego elektrozaworu? W sumie najbardziej o niego mi chodzi bo do tanich częsci to on nie należy. A na pytanie "po co wkładasz zepsutą część kolegi" odpowiem ze nie zdawalem sobie sprawy ze do jakiejkolwiek usterki po wpięciu kostki moze dość a on też chciał spawdzić zanim kupi nową. Bardzo dziękuje wszystkim za porady i gdyby jeszcze coś komuś wpadło do głowy jakiś pomysł to bardzo prosze pisac. Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    tylko nie rób obejścia tak jak napisałem wyżej możesz uszkodzić elektronikę.Kolega kidu22 ma rację sprawdż jeszcze raz bezpieczniki.Pozdro
  • Poziom 35  
    Moża sprawdzić wszak to są 2 cewki które mają wspólną masę. Jak odnajdziesz mase to pozostałe 2 to cewki.

I nie podaj napięcia tam gdzie go nie ma bo wpakujesz się w jeszcze większe koszty.
    To nie Golf II.