Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 307 HDI 1.4 Kombi - nie kręci, nie odpala

03 Feb 2012 18:21 6128 4
  • Level 9  
    witam, ja mam podobny problem. Jestem nieszczęśliwym posiadaczem Peugeot 307 HDI 1.4 z 2005 r. Kombi. Problem pojawił się w momencie ostrych mrozów w nocy do -20 st. Samochód stał 2 tygodnie nie śmigany pod chmurką. Przez dwa tygodnie różnica temperatur wyniosła od +5 st do -20 st w nocy. Kiedy próbowałem odpalić auto nawet nie zakręciło rozrusznikiem. Słychać było tylko "cyknięcie" w stacyjce. Reszta jest ok czyli wszystkie wskaźniki działaja poprawnie itd. Akumulator był na diagnostyce i jest ok parametry w porządku (Bosch S3 70Ah 640A S3007). Aku ma duży prąd rozruchowy i dużą pojemność. Niedawno wymieniany był rozrusznik na nowy więc raczej nie ma możliwości żeby on był winny. Pojechałem do warsztatu, postał chwilkę w cieple i odpalał "na dotyk". W warsztacie powiedzieli że "poruszali kablami" od rozrusznika i podładowali aku na maxa i ponoć pomierzyli że przy rozruchu potrzebny jest duży prąd. Ale przecież ten aku jest chyba i tak wygórowany jeżeli chodzi o parametry do mojego auta ? Samochód znowu postał w nocy na 20 stopniowym mrozie i rano to samo. Nie pali. Potem odpaliłem na popych i zapala teraz - nie wiem jak długo chyba znowu jak przyjdzie noc to rano nie podpali. Co to może być ??? Jak były temperatury powyżej 0 to nie miałem takich problemów. Proszę pomóżcie.
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Więcej bym Ci powiedział mając ten samochód w chwili gdy nie chce odpalić, teraz tylko zobacz jakie napięcie jest na akumulatorze w chwili gdy nie chce odpalić, potem włącz światła i znowu zmierz napięcie. Podaj wyniki pomiarów.
  • Level 9  
    Dzięki, jutro będe miał auto to sprawdzę. Dzisiaj jest u znajomego w garażu. Może być też tak że będzie odpalał ale jak tylko coś siądzie to dam znać. W każdym razie jutro pomierzę napięcie. Czy jest możliwość że rozrusznik tworzy zwarcie albo alternator ? Ostatnio przed wymianą rozrusznika w poprzednim zawieszały się szczotki (Valeo) teraz kupiłem rozrusznik z Gdańska Auto-Starter do peugeota.
  • Helpful post
    Level 10  
    Witam.
    Wg mojej skromnej oceny winny jest nieoryginalny rozrusznik i może słabe przewody, akumulator masz też 70Ah ale dziwi mnie że tylko cykał rozrusznik i nie kręcił tak jakby był rozładowany aku. lub coś z instalacją (hdi-ki są bardzo czułe zwłaszcza zimą na stan aku. jak i rozrusznika-odpowiednie obroty wytworzą na pompie min . ciśnienie dla wtrysków, wymagane do zapłonu)
    Sam przechodziłem podobne problemy poprzedniej zimy i po regeneracji rozrusznika jest ok.
  • Level 9  
    Faktycznie problem leżał po stronie nieoryginalnego rozrusznika. Niestety regeneracja kosztowała 280 zł i gwarancja na 3 miesiące. Jak widać nie warto kupować chińszczyzny. To badziewie było popalone a chodziło tylko pół roku. Jest tylko jeszcze jeden problem. Nie wiem czy to klocki hamulcowe czy tarcze. Podczas hamowania na początku pedał hamulca unosił się góra-dół a teraz już słychać uderzenia z tyłu w prawym kole najprawdopodobniej skończyły się klocki albo tarcze się wykrzywiły od mrozu ?