Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ruski wzmacniacz - 75y-202c. Parametry. Po zmianie głośności na 1/4 wyłącza się.

23 Gru 2004 15:08 5741 50
  • Poziom 12  
    Dostalem ostatnio od kumpla wzmacniacz ruski pisze na nim 75y-202c wyglada dosc poteznnie boki wzmacniacza sluza jako radiatory .czy ktos moze sie spotkal z takim spzretem jak tak to jakia on ma moc .aha i mam jeszcze jeden problem jak podgłosze na 1/4 mocy to sie sam wylancza i po chwili jak scisze spowrotem sie wlancza . prosze o odp. dzieki pozdro . wesołych swiąt.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 32  
    Ja mam sowieta 25Y-202C
  • Poziom 28  
    Witam
    Nie znam tego urządzenia, ale po tym objawie sadzę iż masz przepalony bezpiecznik na jednym biegunie zasilania, a wzmak jest symetryczny. zobacz napięcia zasilania, czy sa oba na tej płytce.
    Podaj taż na forum wartośc tego napięcia , to ci oriętacyjnie powiem jaka to może miec moc.
    jk
  • Relpol przekaźniki
  • Spec od akustyki
    włącza się jakieś zabezpieczenie.- albo jakieś zwarcie albo coś się uszkodziło (moze właśnie przekaźnik) moc mozna ocenić po mocy i napięciu trafa (sprawdź na jakie jest napięcie i przeczytaj z tabliczki znamionowej moc....)
  • Poziom 12  
    rozkrecilem dziada i na trafie nic niepisze ale jes dosyc duze umieszczone na samym srodku wzmacniacza jest okragłe srednica to około 12 cm i wyskosc 6 .
  • Poziom 31  
    Hehe jak zawsze ruskie kawał dobrego sprzęta zrobili :) miałem już wielokrotnie do czynienia z rosyjskim sprzętem (za wyjątkiem rubinów) i zawsze ten sprzęt "odbiegał" od innych albo mocą albo wielkością albo jakością (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) uruchom ten wzmacniacz! naprawde warto...
  • Poziom 12  
    zobacze co da sie zrobic sprubuje go odkupic od kumpla
  • Spec od akustyki
    to będzie trafo jakieś 600wat na oko sprawdź napięcie na wyprowadzeniach
  • Poziom 31  
    hehe a nie mówiłem...jeśli tam jest 600 watt trafko to kawał wzmacniacza z tego jest :)
  • Poziom 12  
    kolega mi mówil ze był to estradowy wzmacniacz. jak mam sprawdzic napiecie?????
  • Poziom 31  
    musisz odpalić wzmacniacz i miernikiem pomierzyć napięcie przemienne wychodzące z transformatora.
  • Poziom 12  
    qrcze bedzie problem niemam w tejchwili miernika .
  • Poziom 31  
    No to prace narazie stanęły :) jak mówisz że to jest wzmacniacz estradowy to nic tylko brać (ruskie nie owijali w bawełne na estradzie i ten wzmacniacz pewnie ma takiego wykopa że będzie można ściany burzyć ;) ) naprawde warto w ten sprzęt zainwestować (sam bym z chęcią taki kupił nawet uszkodzony :) )
  • Poziom 12  
    mam jeszce pytanko czy do suba mugłbym go wykorzystac
  • Poziom 31  
    Jak najbardziej :) tylko uważaj żeby ci głowy nie urwało udeżenie ;)
  • Poziom 12  
    własnie podpiołem go pod suba nawet nawett łupie tylko sie wylancza :(
  • Poziom 32  
    włącz a czy wyłącza
    Bo mój ma takie zabezpieczenie jak niby jest za duży impuls to odcina sygnał na głośniki (zrealizowane chyba na przekaźnikach).
    Tak jak ktoś napisał ruskie zawsze przesadzają, wzmak ma z 25W a odcina na 3/4 gałki, chyba w tamtych czasach '80te lata u CCCP słabe mieli zestawy głośnikowe i musieli je jakoś chronić, pewnie partia kazała.
    Pozdrawiam i życzę wesołych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia
  • Poziom 12  
    czyli nic sie neida zrobic zebym wyciagnoł z niego pelna moc odlacza na 1/4 mocy .pozdro nawzajem wesołych swiat Bożego narodzenia.
  • Poziom 31  
    "Mało profesjonalnie": zamiast przekażników na głośniki wstaw zwory (grube) i będzie grać aż do końca gałki głośności (chyba że to jakieś inne uszkodzenie bo wątpie żeby ruskie bawili się w jakieś ograniczenia :) jak ja widziałem rosyjskie kolumny estradowe to mało co nie spadłem z tapczanu! głośnik basowy chyba ze 100kg musial ważyć! więc co tu chronić jak ten głośnik miał zapewne gdzieś 600watt w RMSie :) )
  • Poziom 12  
    to razcej musi byc cos uszkodzone pytałem kolegi i muwił ze gałka do oporu szła i sie neiwyłanczał.pozdro

Moderowany przez _PREDATOR_:

Porządnego Polaka uprasza się o korzystanie z przycisku "Pisownia" przed wysłaniem postu. Błędy ortograficzne nie będą tolerowane.

• Poziom 32  
    Tak myśl sowiecka swoimi chadzała drogami.
    Robili wszystko wielkie, durze, ciężkie np. trafo zasilające do tv (kolor) ważył z 10kg ale uzwojenia wykonano z drutu aluminiowego.
    W myśl powiedzenia ruska stal gniotsa nie łamiotsa.
  • Poziom 31  
    No właśnie! przecież ruskie nie bawili się w jakieś ograniczenia! Poszukaj uszkodzenia wokół przekażników na kolumny lub spróbuj je sparować na chwilkę i zobacz czy się będzie wyłaczał
  • Poziom 12  
    wlaczylem go i dalem mu troche w dupe noi jak sie wylaancza to slychac tak jak przy wlanczaniu czyli takie "pykniecie"
  • Poziom 31  
    czyli przekaźnik odskakuje i odłącza kolumny lub całe zasilanie wzmacniacza :( a po wyłączeniu świecą wszystkie lampki i tylko nie gra czy w ogole martwy się robi?
  • Poziom 25  
    Z tego co widziałem, to wzmacniacze estradowe raczej nie mają gałki do pogłaśniania, tak że byłbym ostrożny z ocenami...
    Do kolegi Banasiewicz02:
    Z tymi zworami to przesadziłeś, Twoja porada jest właśnie mało profesjonalna.
    Nie po to we wzmacniaczach są zabezpieczenia, aby je pomijać.

Wesołych Świąt!
  • Poziom 31  
    Dlatego jest "Mało profesonalnie" oznaczające że to parowanie nie da dobrych efektów na dłuższą metę...Proszę uważnie czytać posty :)
  • Poziom 12  
    po odskoczeniu przekaznika diody dalej swieca czyli niewylancza sie calkiem a po chwili jak mu popuszzce to gra spowrotem.
  • Poziom 18  
    Witam

Widziałem kiedyś ruską wieże u kumpla. Nazywało się to chyba "orbita" żartobliwie śmialiśmy się, że każdy segment napędzany jest reaktorem.

Wyglądu to to nie miało ale grało całkiem całkiem Wzmacniacz wyglądał jakby miał z 200W na kanał a miał jedynie 25W. Magnetofon zrobiony na wzór polskiej szuflady.....ale do naszego mds-a brakowało mu z 30 lat. Ogólnie wygląd tragedia ale grał niesamowicie - naprawiaj bo warto!

Pozdrawiam
  • Poziom 31  
    Czyli odskakują przekaźniki od kolumn :( może z jakiegoś powodu wzmacniacz się przesterowuje lub "nasyca" albo elektrolity juz wyschły i nie filtrują dobrze napięcia
  • Poziom 12  
    wzmacniacz posiada skale z diud ktore pokazuja głosnść jezeli przekrocze ostatnio czyli czerwona to sie wylancza.

Proszę poprawić ortografię!
    [_P_]