Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zakodować kluczyk Passat b5 1997 rok

03 Lut 2012 21:25 18567 4
  • Poziom 2  
    Witam mam problem z kluczykiem. Mam dorobiony alarm firmy STELI MEN i nie działa w nim kluczyk, nie da się zamknąć drzwi z kluczyka tylko z pilota. Auto kupiłem nie dawno i dostałem z zapasowym kluczykiem kod E024883, 008VWZ7Z0T0014105,który nie wiem jak użyć czy da się jakoś zaprogramować ręcznie sam kluczyk czy trzeba poprzez komputer?
  • Poziom 10  
    Witam.
    Jeśli chodzi o programowanie dodatkowego kluczyka do VW B5 to tylko komputer, przez kabel VAG-owski.
    Kabel nie jest drogi i można samemu zakodować.
    Odnośnie kodowania kluczyka odsyłam do obszernego forum

Link

Warto się zalogować, sam jestem użytkownikiem tego forum, jest to kopalnia wiedzy odnośnie VW.

Odnośnie tego ze nie możesz otworzyć drzwi dodatkowym kluczykiem, to obstawiam albo źle zamontowany alarm lub brak immobilisera w kluczyku.

Jak ci się nie spieszy z tym to poszukaj na forum, lub sam zobaczę na forum i dam ci podpowiedz.

p.s. W swoim B5 sam montowałem [www...] bo nie miałem pilota, a teraz wszystko działa otwieranie i zamykanie z kluczyka i z pilota.
    Jak zakodować kluczyk Passat b5 1997 rok

Moderowany przez CameR:

miras_86 napisał:
    nie możesz otworzyć drzwi dodatkowym kluczykiem, to obstawiam (...) brak immobilisera w kluczyku

Kolego [miras_86] nie pisz bzdur!
    Usunąłem link do aukcji internetowej.
    Reg. 3.1.18. (10.11) Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    luki494 napisał:
    dorobiony alarm firmy STELI MEN i nie działa w nim kluczyk, nie da się zamknąć drzwi z kluczyka tylko z pilota
    Proszę opisać precyzyjnie problem?
    Co oznacza stwierdzenie "nie działa kluczyk" - mechaniczna usterka wkładki drzwi?

luki494 napisał:
    Auto kupiłem nie dawno i dostałem z zapasowym kluczykiem
    Czy tym kluczykiem możesz uruchomić samochód, ręcznie zamknąć drzwi?
    Czy nie działa tylko sterowanie radiowe?

Sprawdź, (symbol - numer sterownika) czy zamontowany w samochodzie fabryczny moduł komfortu potrafi współpracować z oryginalnym kluczykiem "z pilotem".
    Skoro ktoś zadał sobie trud montażu alarmu z dodatkowym pilotem sterującym zamkiem, to jest bardzo możliwe, że fabrycznie - samochód nie jest przystosowany do współpracy z radiowym sterowaniem centralnego zamka.
    Na rynku jest dużo Passatów, Golfów z lat '90 tych w ubogich wersjach wyposażenia.
  • Poziom 2  
    Wiec tak wkładam kluczyk do zamka obojętnie jakiego,klapa,drzwi i przy przekręcaniu kluczykiem jest odczuwalny opór lecz zamka nie zamyka nic nie słychać w środku żeby się coś działo.Auto mogę odpalić tym kluczykiem ale nie mogę go zamknąć.Zamykanie działa tylko drogą radiową z pilota.

Dodano po 1 [godziny] 33 [minuty]:

Jeszcze jedno mój kluczyk nie wygląda tak jak u kolegi wyżej.Jest to chyba oryginalny kluczyk nie wiem na 100% ale alarm mam dorobiony osobno w postaci pilocika z 4 przyciskami.