Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Computer ControlsComputer Controls
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sekwencer MIDIBOX V4

zk12 03 Feb 2012 22:49 8895 12
  • Sekwencer MIDIBOX V4

Witam. Od kilku lat użytkuję sekwencer zrobiony na podstawie opisu na stronie www.ucapps.de. Była to wersja V2. Ostatnio odwiedziłem stronę, a tam już wersja V4
    z nowym procesorem i nowymi możliwościami. Główne zmiany to obsługa USB (wgrywanie softu i MIDI - 4 porty, dwa komplety standardowych MIDI, złącze sieciowe i kart SD oraz dużo lepsze oprogramowanie. W związku z powyższym zabrałem się za ulepszenie mojej V2. Wszystko sprowadza się do wymiany płytki sterującej z oprogramowaniem. Wszystkie przełączniki i enkodery są podłączone identycznie jak w V2. Nie zgadzają się tylko trzy opisy na płycie czołowej. Przypisano im inne funkcje w oprogramowaniu. Nową płytkę główną i procesor można zamówić
    w internecie. Linki są podane przy opisie sekwencera. Płytka kosztowała 11$ + 8$ przesyłka a procesor 25$.
    Oto efekt
    Sekwencer MIDIBOX V4 Sekwencer MIDIBOX V4 Sekwencer MIDIBOX V4

Urządzenie na zdjęciach wygląda nienaturalnie, a to z mojej winy.
    Zdjęcia z formatu 16:9 zmniejszyłem do 800:600. Mój błąd, a nie mam już oryginałów. Zrobię jeszcze raz ,to podeślę.

Cool! Ranking DIY
    Can you write similar article? Send message to me and you will get SD card 64GB.
    About Author
    zk12
    Level 12  
    zk12 wrote 94 posts with rating 37, helped 0 times. Been with us since 2003 year.
  • Computer ControlsComputer Controls
    Krzychu ;)
    Level 18  
    Urządzenie całkiem nieźle wykonane, interfejs całkiem przejrzysty, nie odstrasza :)
    Plus za old-schoolową obudowę ^^

Jedynie co mogę podpowiedzieć, by (może w przyszłości) poprawić to płytka pod przyciskami - nie widzę dokładnie, ale przewody na niej wyglądają dość chaotycznie, a można by przeprojektować płytkę tak, aby wpinać taśmy na jakichś złączach (choćby goldpiny), pozwalałoby to na szybką (ewentualną) wymianę przedniego panela (interfejsu) :)

P.S. A co do zdjęć to tak na przyszłość (może się kiedyś przyda :D) - jeśli miałeś 16:9, przekonwertowałeś do 800x600, to z lekką stratą na jakości (poziomej) można wyliczyć, że wystarczy je raz jeszcze przekonwertować do 1068x600 (600 * 16/ 9 = 1066,(6) - najbliższe zaokrąglenie do 4 = 1068). Dodaję już przeskalowane :]
    Sekwencer MIDIBOX V4 Sekwencer MIDIBOX V4 Sekwencer MIDIBOX V4
  • Computer ControlsComputer Controls
    Mr_Przyjemny
    Level 2  
    Sam nosiłem się z zamiarem zbudowania tego midiboxa; Chciałem też w połączeniu z komputerem połączyć kontrolery midi "janko-muzykant". Pewnie znasz się więcej niż ja - jak nazywa się ten klawisz z padami i suwakami?
    Mr_Przyjemny
    Level 2  
    @szymon122 Jak chcesz coś prostego do podłączenia do Tractora to polecam Ci "janko_muzykanta" + przejściówka midi~usb.
    zk12
    Level 12  
    To jest sam sekwencer, czyli urządzenie do sterowania syntezatorami, modułami dźwiękowymi i wszelkimi urządzeniami, które mają złącza MIDI. Wysyła i odbiera komunikaty standardu MIDI. Nie ma w nim modułu dźwiękowego. Można zbudować
    Syntezator SID wykorzystując układ dźwiękowy z C64 sterowany przez płytę główną MIDIBOX i sterować go tym sekwencerem.
    arti4-92
    Level 17  
    Sam niedługo będę zabierał się za budowe mb808 i mb_seq, musze tylko znaleść czas :P
    A co do twojego projetku, obudowa nadaje się dla mb_sid, ale nie bardzo pasuje dla sekwencera. Takie płytki(i ich montaż) przeszły by na forum midiboxa, ale nie na elektrodzie, jest po prostu niechlujnie.
    Zastanawia mnie jaką metodą zrobiłeś napisy na panelu.

Pozdrawiam arti.
    zk12
    Level 12  
    Aniby to dlaczego obudowa nie pasuje do sekwencera? Jest wygodna w obsłudze i wszystko się mieści. Obudowy typu rack wg mnie nie nadają się na sekwencery. Może i montaż nie jest najwyższej klasy, ale działa. Które płytki są niechlujne? Dwie są fabryczne, a resztę domowym sposobem trudno lepiej wykonać. Są wykonane termotransferem. Napisy to wydruk na foli samoprzylepnej.
    Thunderacer
    Level 17  
    zk12 wrote:
    Aniby to dlaczego obudowa nie pasuje do sekwencera? Jest wygodna w obsłudze i wszystko się mieści. Obudowy typu rack wg mnie nie nadają się na sekwencery. Może i montaż nie jest najwyższej klasy, ale działa. Które płytki są niechlujne? Dwie są fabryczne, a resztę domowym sposobem trudno lepiej wykonać. Są wykonane termotransferem. Napisy to wydruk na foli samoprzylepnej.

Mógłbyś zamieścić zdjęcia płytek drukowanych, z widocznymi ścieżkami. Płytka koło zasilacza przypomina uniwersalną. Jak już ktoś wspomniał, bałagan w taśmach przewodowych, nienajlepiej świadczy. Szkoda, że nie zrobiłeś zasilacza samodzielnie.
    arti4-92
    Level 17  
    Thunderacer wrote:
    zk12 wrote:

Mógłbyś zamieścić zdjęcia płytek drukowanych, z widocznymi ścieżkami. Płytka koło zasilacza przypomina uniwersalną. Jak już ktoś wspomniał, bałagan w taśmach przewodowych, nienajlepiej świadczy. Szkoda, że nie zrobiłeś zasilacza samodzielnie.

Na zdjęciach widać, że nie ma tam płytek uniwersalnych.

A co do niechlujnych płytek, myślałem o płytce panelu przedniego, niby widac tam jakieś ścieżki, ale połączenia wydają sie być robione bezpośrednio do impulsatorów.

Pozdrawiam arti4-92/
    Thunderacer
    Level 17  
    arti4-92 wrote:

Szanowny Kolega raczy nie odpowiadać na pytania do autora projektu. Proszę się przyjrzeć płytce obok zasilacza.
    arti4-92
    Level 17  
    Thunderacer wrote:
    arti4-92 wrote:

Szanowny Kolega raczy nie odpowiadać na pytania do autora projektu. Proszę się przyjrzeć płytce obok zasilacza.

Są dwie płytki koło zasilacza, jedna to moduł DIN, druga DOUT, obie to kopie płytek z strony ucapps.de.