Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki router ADSL z wifi do NETII 20MB/s

zwirek2 04 Lut 2012 00:03 7940 6
  • #1 04 Lut 2012 00:03
    zwirek2
    Poziom 17  

Witam szukam porady jaki router kupić do Netii 20MB/s może mieć QoS aczkolwiek nie obowiązkowo ale by sie przydało,Wi-fi musowo musi być b/g standard,no i porty lan też muszą być do tej pory używam Edimax AR-7084gA ale przy 20MB/s niestety nie radzi sobie bo sie restartuje ,traci synchro z ADSL ,przy 12 MB/s działał BDB.Szukam oczywiście w miarę taniego jak to każdy

0 6
  • #2 04 Lut 2012 10:41
    Tagrider
    Poziom 9  

Mysle ze tp link wr740n z n-lite do 150mbs da sobie rade mozesz go w komputroniku do salonu zamowic za 80 zl nie placac za wysylke

0
  • #3 04 Lut 2012 11:09
    Bródka
    Poziom 39  

Tagrider napisał:
    Mysle ze tp link wr740n z n-lite do 150mbs da sobie rade mozesz go w komputroniku do salonu zamowic za 80 zl nie placac za wysylke

No i jak autor tematu podłączy pod niego linie telefoniczna skoro ten router nie ma modemu adsl ?
    zwirek2 napisał:
    Witam szukam porady jaki router kupić do Netii 20MB/s może mieć QoS aczkolwiek nie obowiązkowo ale by sie przydało,Wi-fi musowo musi być b/g standard,no i porty lan też muszą być do tej pory używam Edimax AR-7084gA ale przy 20MB/s niestety nie radzi sobie bo sie restartuje ,traci synchro z ADSL ,przy 12 MB/s działał BDB.Szukam oczywiście w miarę taniego jak to każdy

Czyli po zmianie prędkości łącz traci synchronizacje ?
    Tu raczej bym podejrzewał problemy z internetem od strony operatora, czyli dali ci do 20Mbit ale łącza na tyle nie pozwalają

Pokaż screen z panelu ustawień routera, zakładka status/device info

0
  • #4 04 Lut 2012 11:43
    zwirek2
    Poziom 17  

Witam Bródka powiem ci szczerze że internet działał mi bez problemu przez 7 miesięcy ,czyli łącze jest w miarę stabilne ,nie było problemów ale router mam już leciwy kupiłem go 4 lata temu , to poprzedni model Edimax AR-7084gA czyli ten w szarej obudowie nie ten z tych nowych w białych obudowach ale podejrzewam że w środku ta sama elektronika siedzi w tych nowych nic nowego .
    Serwisant był bo chciałem mieć pewność ze z mojej strony wszystko dobrze ale stwierdził że mój router się kończy takie słowa padły ,dzwonił gdzieś i sprawdzali mówi że po ich stronie wszystko okej ,więc dlatego tu zadałem pytanie jaki kupić nie musi to być jakiś wypasiony ma stabilnie działać i nie drogi ,zastanawiałem się nad http://allegro.pl/planet-router-adsl-adn-4101a-4p-802-11n-i2039694904.html lub http://allegro.pl/router-netgear-dg834g-adsl2-neostrada-okazja-i2092051626.html

Poniżej podaję parametry linii Telefonicznej ADSL

----------------------Downstream---------------------------Upstream

SNR Margin .................6.0 ---------------------------------- 6.5 db

Line Attenuation...........12.0 ---------------------------------5.7 db

Data Rate...................23270 --------------------------------944 kbps

0
  • #5 04 Lut 2012 11:51
    Bródka
    Poziom 39  

Patrząc na linie masz dobrą o ile są to wyniki prawdziwe bo routery lubią przekłamywać, no ale jeśli netia mówi że jest OK to proponuje ci router tplinka TD-W8901G lub lepszy TD-W8961ND

0
  • #6 03 Cze 2012 12:29
    Bingo36
    Poziom 10  

ja mam Linksysa E1200 i działa jak najbardziej ok. mamy takiego samego dostawcę Internetu, także nie powinno być problemów u ciebie z tym routerem. szybki, mocny, podpinam pod niego parę sprzętów na wifi.

0
  • #7 04 Cze 2012 20:04
    Nemesis100
    Poziom 13  

Witam.
    Kolego ja mam 10M i również zrywało mi synchro na zte w 300 ten od tpsy dzisiaj zakupiłem tp-linka TD-W8091G i powiem Ci szczeże że różnica jest o niebo poprostu koniec z klopotami i zrywającym synchro. Oczywiście dodam że to u mnie ale linnie też mam do luftu byli technicy i oczywiście nic sie nieda zrobić oprócz oczywiście migracji na 6M a tu niespodzianka hula aż miło ale chcial bym żeby jeszcze się ktoś wypowiedzial co do modelu W8960N ten jest podobno tez bardzo dobry. Jeżeliznajdzie sie znawca to powiedzcie jeszcze na którym można regulować SNR.
    Pozdrawiam.

0