Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pasek rozrzadu peugeot 406 1,8 benz 1997 rok

04 Lut 2012 00:47 3239 4
  • Poziom 10  
    Witam mam pytanie do Państwa.
    Mam peugeota 406 1,8 benz. 97 rok i przejechane 95 tys km w czasie ruszania po przejechaniu tzw. leżącego policjanta auto mi zgasło i zapaliły sie wszystkie czerwone kontrolki hamulca ręcznego oleju i temperatury.
    Przeczuwam że to pasek rozrządu pękł bo mam już 95 tys lecz nie słyszałem żadnego trzasku, tarcia czy też pęknięcia.
    W jaki sposób można rozpoznać czy to pasek?
    Przy ilu km powinno się wymienić pasek w tym modelu auta z tym silnikiem ?
    Jedni mówią 90 drudzy 120 tys km. Zakręciłem go jeszcze raz zapalił ale po chwili zgasł.
    Czy może to być pasek czy coś innego z racji tego że jest teraz spory mróz bo -10 może to wina czegoś innego - imobilajzer czy coś w tym stylu?
    Nie znam sie za bardzo, wiec pytam ?

Poprawiona pisownia.
    Mod.[CameR]
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Immo wykluczone, pasek możliwe, pewne będzie po obejrzeniu i zdiagnozowaniu auta.
  • Poziom 21  
    To na pewno nie pasek bo już byś go nie zapalił bez paska.to usterka elektryczna.sprawdź bezpieczniki itp.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    ale czy w czasie jazdy kiedy auto pracuje moze sam zgasnac z powodu bezpiecznikow i potem jeszcze raz odpalic? sadze ze raczej nie tak jak wspominalem wczesniej jechalem wolno auto stracilo moc i mi zgasl kontrolki na czerwono i kaplica potem odpalilem jeszcze raz zapalil ale po chwili zgasl zastanawiam sie tez nad paliwem bo tankowalem przed ta jazda na stacji neste moze jakies badziewie z woda zatankowalem sam nie wiem? ale pasek wykluczacie skoro odpalil po raz drugi ? jeszcze chcialbym was zapytac czy peugeot 1,8 bezn jest bezkolizyjnym silnikiem ?