Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzony włącznik odkurzacza Philips fc 8445

04 Lut 2012 11:29 3974 5
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie.

Otóż gdy naciskam włącznik, odkurzacz załącza silnik ale gdy puszczam włącznik silnik gaśnie. Uszkodzenie jest mechaniczne (włącznik) bo gdy uda mi się włączyć silnik i on pracuje to z powrotem naciskając włącznik-wyłącznik silnik dalej pracuje (dopiero za 10 razem działa przycisk). Moje pytanie jak rozkręcić ten odkurzacz, widzę że od spodu posiada cztery śruby, ale chyba są to śruby jakieś z Philipsa bo ni to płaskie, ni to gwiazdka (w dodatku ukryte głęboko że nic nie widać), a może wypiąć włącznik mechanicznie (podważyć śrubokrętem) ale boje się że coś się złamie.

Myśle że wyraziłem się w miare jasno. Bardzo prosze o pomoc.
    Pozdrawiam
  • Poziom 29  
    Musisz posiadać klucze(wkrętak) do tych śrub ,to tak na początek.Powinny być jeszcze 2(może być jedna) od góry. Inaczej obudowa skancerowana,a i do niczego nie dojdziesz.
  • Poziom 2  
    Hej,

podłączam się do kolegi.

ja też potrzebuje rozebrać ten odkurzacz. Niestety nie mogę odkręcić 4 śrub od spodu.

Czy ktoś wie co to dokładnie za wkrętak? Próbowałem torks 6,7,8,9,10 i niestety do niczego nie doszedłem.

Czy możecie wrzucić serwisowy PDF?

Dzięki
  • Poziom 9  
    znając philipsa będzie to torks z dziurką w środku witosz1 zwróć uwagę czy masz w swoich dziurke jesli nie musisz miec taki torks z dziurka
  • Poziom 2  
    Chyba masz racje elektrogt...

Piszę, bo może to jeszcze kogoś zainteresuje.

Znalazłem manual serwisowy innego odkurzacza, w którym piszą, że do naprawy należy mieć takie coś: Torx driver set T6-T20 nr.4822 395 50145.

Pewnie wystarczyłyby długie zwykłe torksy. Niestety ciężko jest kupić takie, które są dłuższe niż 10cm. A tam potrzeba co najmniej 11cm.

Przy okazji załączam manual odkurzacza FC8212, gdzie wspominają o tym zestawie śrubokrętów.

Czy może ktoś z Was posiada podobny manual serwisowy do FC 8445??

Pozdrawiam
  • Poziom 29  
    Weż podobną śrubkę dorób do niej z długiego i twardego(starego zniszczonego) śrubokręta ostrze trójkątne na wymiar,środek ostrza możesz podpiłować,by ominąć blokadę w śrubie.Tak dorabiam klucze do tego czego w danej chwili nie mogę dokręcić, odkręcić, lub jak nie jest do dostania szybko,jak na razie z powodzeniem.