Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozłączający się Netia Spot. Problem.

antioch 04 Lut 2012 12:59 4476 8
  • #1 04 Lut 2012 12:59
    antioch
    Poziom 9  

Mój kuzyn Podpisał z Netią umowę na dostawę internetu. W Neti powiedzieli mu, że dostanie szybkość do 6 Mb\s, ponieważ kożysta z łączy TP.SA. Jednak od samego początku internet nie działa dobrze. Od aktywacji usługi nie otrzymywał obiecanej prędkości do tego wielokrotnie w ciągu doby internet nie działa. Dioda od Netia Spot'a pali się białym światłem a internet nie działa. Przy próbie pingowania do jakiejkolwiek strony. Zamiast adresów zwrotnych pojawiają się odpowiedzi. Upłynął limit czasu żądania. Trzeba wyłączyć i włączyć router by net się pojawił. Miałem tego spota u siebie ale u mnie działał ok. Podejrzewam, że to coś z łączem. Przesyłam parę obrazków prosząc o pomoc. Jeśli trzeba będzie jeszcze coś podeślę. Nie wiem na jakie parametry jeszcze mam zwrócić uwagę. W Netii pomimo paru zgłoszeń nie palą się do rozwiązania problemu. Pozdrawiam Antioch.
    PS. Mam nadziejż że obrazki dobrze wstawiłem.

Rozłączający się Netia Spot. Problem. Rozłączający się Netia Spot. Problem. Rozłączający się Netia Spot. Problem. Rozłączający się Netia Spot. Problem. Rozłączający się Netia Spot. Problem. Rozłączający się Netia Spot. Problem.

0 8
  • #2 05 Lut 2012 09:32
    11111olo
    Poziom 43  

Na tej linii bez problemu pójdzie 10Mb - na 20Mb to już bym nie liczył.
    Dzwoń do Netii niech działają.

PS. Netia spot to co najwyżej stało koło routera.

0
  • #3 06 Lut 2012 10:51
    Turboo
    Poziom 14  

Wyłącz zaporę sieciowa w netiaspocie
    zaloguj sie jako :admin
    haslo admin_netia
    uslugi=>zapora sieciowa =>minimalne bezpieczeństwo .
    u mnie po wymianie 3 netiaspotow przysłali działającego który sie rozłączał jak to wyłączyłem to skończyłem narzekać , jak nie to dzwon maja tego pełne magazyny :)

0
  • #4 06 Lut 2012 11:01
    gkawa10
    Poziom 2  

Zadzwon do netii niech wgraja najnowszy soft koncówka chyba 2.1 - to rozwiąże problem. mialem to samo pozdr

0
  • #5 06 Lut 2012 12:34
    RikasMalinka
    Poziom 14  

przyślij mi numer seryjny NS - zlecę aktualizację do 5.4.8.2.45.1.8

Ty ze swojej strony sprawdź czy masz wyłączoną oszczędność energii na karcie sieciowej

0
  • #6 10 Lut 2012 23:30
    antioch
    Poziom 9  

Ok w najbliższych dniach będę u kuzyna. Sprawdzę wersję softu odpisze numer SN i podeślę na forum. Pozdrawiam Antioch. :)

0
  • #7 11 Lut 2012 04:26
    skyref
    Poziom 8  

Uważasz, że przy tłumieniu 28 pójdzie 10? Co ty. Nie będzie więcej niż ~8 (mówię o realnej prędkośći, a nie synchronizacji). Niby pokazuje Ci, że działa.

0
  • #8 11 Lut 2012 13:20
    antioch
    Poziom 9  

Dziś jak do kuzyna przyszedłem netia spot był włączony dioda paliła się ciągłym białym światłem niestety neta nie było. W wierszu poleceń wydałem komendę

Cytat:
    ping www.wp.pl -t.
    Zamiast pingów komp wypluł tylko:
    Cytat:
    żądanie polecenia ping nie może znaleźć hosta www.wp.pl Sprawdź nazwę i ponów próbę
    . Przez www zalogować na netia spota też się nie da. Przeglądarka wypluwa
    Cytat:
    „połączenie zostało zresetowane"
    .
    Na ten problem pomaga jedynie wyłączenie i ponowne włączenie netia spota. Potem pingi poszły pięknie i bezproblemowo.
    Cytat:
    S/N: ND500140350
    Wersja oprogramowania
    5.4.8.2.45.1.2
     Data wydania:Dec 15 2011Platforma:Vtech ARX168 based BoardTag:Ntag-5_4_8_2_45_1_2

Kolego daj znać kiedy aktualizacja softu zostanie dokonana. Nie wiem tylko czy po aktualizacji mam zresetować router do ustawień fabrycznych czy jest to zbędne. Inne routery się restartuje a czy spota też to nie wiem bo mój działa ok.
    Pozdrawiam Antioch. :)

0
  • #9 10 Maj 2012 00:12
    antioch
    Poziom 9  

Niezbędna była wymiana routera. Netia przysłała nowy. Po wymianie wszystko działa ok. Problem rozwiązany. Temat do zamknięcia. Dzięki za pomoc Pozdrawiam Antioch. :D

2