Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaha RX-V457 i połączenie z SB LIVE

simekc 04 Lut 2012 14:05 3592 5
  • #1 04 Lut 2012 14:05
    simekc
    Poziom 10  

Witam
    Gdzie mam włączyć kabel z gniazda spdif SB LIVE! w ten amplituner? Jak wkładam w CD coaxial to mam tylko stereo.

Czy może lepiej zrobić 5 kabli z jednej strony jack z drugiej chinch i włączyć w to 'multichanel input'?

Zdjęcie amplitunera od strony tyłka:

I jeszcze jedno pytanie: o co chodzi z tymi obrazkami w kółku na tym zdjęciu:

0 5
  • Pomocny post
    #2 04 Lut 2012 14:48
    romeok01
    Poziom 35  

Najlepiej podłączyć przez wyjście SPDIF w SB Live i podłączyć do CD Coaxial.
    W ustawieniach dżwieku w komputerze trzeba ustawić, aby przesyłal dźwięk przez SPDIF.
    Właczasz film DVD z dzwiękiem DD 5.1 i bedziesz miał 5.1.
    W programie do obsługi DVD trzeba ustawić, aby dżwiek przesyłal przez SPDIF.

0
  • #3 06 Lut 2012 16:52
    simekc
    Poziom 10  

Ale kiedy tak podłączam to w prawym dolnym rogu wyświetlacza świecą się tylko kanały L i R. Tryb na amplitunerze mam Standard - Pro Logic. Zmiana trybu zresztą nic nie daje. Dzwięk przestrzenny niby jest ale raczej bardzo słaby.

Taka sama sytuacja zresztą jest gdy podłączam Xboxa optykiem. Jednak dzwięk przestrzenny z gier jest troche lepszy.

Najlepszy dzwięk przestrzenny mam kiedy oglądam TVN przez DVB-T. Zwłaszcza na reklamach. TV też mam podłączony optykiem.

0
  • Pomocny post
    #4 06 Lut 2012 17:04
    romeok01
    Poziom 35  

Aby grały wszystkie głośniki musz miec źródło sygnału Dolby Digital 5.1.
    Najlepiej sprawdzać to na filmie DVD z takim dżwiekiem i w opcjach programu do obsługi DVD (np. Power DVD) ustaw, aby dżwiek przesyłał przez SPDIF.

Miałem kiedyś SB Live i był podłaczony przez SPDIF do amplitunera Pioneer.
    Jak ten amplituner dostaje dźwięk DD 5.1 to uaktywnia się na wyświetlaczu symbol DD i miałem Dolby Digital 5.1. Na innych formatach dżwięku znaczek znikał i jak chciałem mieć dżwięk we wszystkich głośnikach to właczałem opcję na 7 głosników i grały wszystkie.

Poczytaj instrukcję obsługi do tej Yamahy i pokombinuj z ustawieniami dźwięku.

Nie wiem czy XBox wysyla DD 5.1, a na TVN w DVB-T jest chyba DD 2.1 więc będa grały tylko dwa głośniki.

Niżej masz angielską wersje instrukcji obsługi.

0
  • #5 07 Lut 2012 17:23
    simekc
    Poziom 10  

A jaki tryb wybrać żeby mieć dzwięk przestrzenny z DivX`ow? Jak miałem podlączone do komputera głośniki creative 5.1 to efekt przestrzenny był dużo lepszy. Stąd mój pomysł żeby połączyć to przez ten multichanel input. Ale może poprostu coś mam źle na amplitunerze ustawione. Najlepszy efekt mam jak wybieram MOvie Theater lub General. Ale jest trochę dziwny dzwięk z głośnika centralnego. Dialogi są cicho (mimo że centralny jest wymaksowany)

0
  • Pomocny post
    #6 07 Lut 2012 18:51
    romeok01
    Poziom 35  

Jak masz filmy DivX z dżwiekiem AC3 5.1 to ustawiasz to w programie do odtwarzania DivX, albo jak program do odtwarzania używa kodeka Ac3 filter to ustawiasz to jak niżej.

Ja używam do odtwarzania filmów programu VLC media Player i jak klikniemy prawym klawiszem na filmie, to mamy do wyboru urzadzenie dźwiekowe, jak wybiore 5.1 , to przesyła mi DD 5.1 do amplitunera przez Spdif.

W amplitunerze Pioneer uaktywnia się ikonka DD i mam Dolby Digital 5.1

Dodano po 37 [minuty]:

Na stronie 51 instrukcji jest opisany tryb STEREO: 6ch Stereo.
    Umożliwia on granie wszytkich głośników ze źródeł dżwieku stereo.
    Ja mam cos podobnego w amplitunerze Pioneer i wtedy jest najlepszy efekt ze żródeł stereo.

Jak go włączyć piszą na stronie 27 do 31.

Wciszkasz na pilocie MULTI CH IN i powinny grać wszystkie głośniki ze źródeł Stereo.

0