Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

połączenie dwóch routerów, PENTAGRAM Cerberus Wi-Fi Lite [P 6381-0] pod liveboxa

04 Lut 2012 14:40 2425 6
  • Poziom 11  
    Część. Czy można podłączyć pentagram pc-rwifi-11g kablem do livebox'a tak aby przekazywał internet dalej na kompy po wifi i tradycyjnie?
    Chodzi o to że są trzy ściany i livebox sobie nie radzi a jest pociągnięty kabel z tego liveboxa ale potrzebny jest również dobry zasięg wifi a pentagram leży wolny :). Proszę o pomoc
  • Moderator - Sieci, Internet
    cbool45 napisał:
    pentagram pc-rwifi-11g

Może dokładniej co to za urządzenie?
    cbool45 napisał:
    Część. Czy można podłączyć pentagram pc-rwifi-11g kablem do livebox'a tak aby przekazywał internet dalej na kompy po wifi i tradycyjnie?

Oczywiście że można. Sprawdź tylko adres IP na Pentagramie czy nie będzie konfliktu adresów w sieci.
  • Poziom 11  
    Czyli żadnych jako takich trudnych ustawień nie trzeba wprowadzać? wystarczy tylko żeby oba routery nie miały tego samego ip? A DHCP i te sprawy na domyślnych będą ok?
    cbool45 napisał:
    A DHCP i te sprawy na domyślnych będą ok?

To zależy jak chcesz Pentagram połączyć z Livebox-em. Przez WAN-a czy z ominięciem portu.
  • Poziom 11  
    Sprawa wygląda tak: Gdy podłączę tego pentagrama jako drugi router pod linksys 120n lub pod livebox 2.0 ZTE to bez problemu udaje mi się na nim mieć internet, (zawsze ustawiam pierwszy routery tak żeby łapał zakres 192.168.1.x oraz 192.168.2.x a adres pentagram'a jako 192.168.2.1 i wtedy wszystko działa).
    Jednak mam problem ze starszym livebox'em fast 3202, ma on domyślny zakres dhcp od 192.168.1.10 do 1.50 i żeby zmienić zakres ip trzeba skorzystać z telnetu. Znalazłem gotowy sposób:
    połączenie dwóch routerów, PENTAGRAM Cerberus Wi-Fi Lite [P 6381-0] pod liveboxa
    ale nie mogę sobie poradzić z modyfikacją tego tak aby również brał pod uwagę adres pentagrama czyli 192.168.2.1, próbowałem kilku kombinacji ale nie chciało przejść, gdy zmieniam tylko czwarty bajt to przechodzi a jak kombinuje z trzecim to już nie.
    Pomożecie?

Czy może robi się to jakoś tak?:
    dhcpserver
    host add -o -macaddr 00.00.00.00.00.00 -ipaddr 192.168.1.10
    ..
    save