Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki switch HDMI i S/PDIF?

artsys 04 Feb 2012 15:04 2099 5
    artsys
    Level 2  
    Witam,
    czy ktoś z Was spotkał się ze przełącznikiem HDMI obsługującym równocześnie złącze S/PDIF? Urządzeń przybywa, a złącz nie chce być więcej. Ideałem byłby dekoder DVB wyposażony w funkcje przełączania HDMI i S/PDIF.

Z góry dziękuję za jakieś sugestie.
    artsys
    Level 2  
    Nikt nic nie wie? Może jednak....

Up
    mac6
    Level 14  
    artsys wrote:
    Witam,
    czy ktoś z Was spotkał się ze przełącznikiem HDMI obsługującym równocześnie złącze S/PDIF?

Po co? Przecież samym łączem HDMI możesz przesyłać i obraz, i dźwięk, więc po co Ci dodatkowe przełaczanie S/PDIF?
    artsys
    Level 2  
    mac6 wrote:
    artsys wrote:
    Witam,
    czy ktoś z Was spotkał się ze przełącznikiem HDMI obsługującym równocześnie złącze S/PDIF?

Po co? Przecież samym łączem HDMI możesz przesyłać i obraz, i dźwięk, więc po co Ci dodatkowe przełaczanie S/PDIF?

Teoretycznie się da - to fakt. Kłopot polega na tym, że mój ampli (Yamaha RX-V440) nie obsługuje wcale łącza HDMI, a jedynym wyjściem dźwiękowym z TV jest mini-jack na słuchawki.

Podtrzymuję więc pytanie: spotkał się ktoś z takim switchem?
    mac6
    Level 14  
    Łącze SPDIF to łącze cyfrowe, a z tego co piszesz Twój TV ma tylko wyjście mini -jack na słuchawki, czyli łącze analogowe. Nadal chciałbym zrozumieć do czego Ci ten switch z cyfrowym łączem SPDIF.
    artsys
    Level 2  
    mac6 wrote:
    Łącze SPDIF to łącze cyfrowe, a z tego co piszesz Twój TV ma tylko wyjście mini -jack na słuchawki, czyli łącze analogowe. Nadal chciałbym zrozumieć do czego Ci ten switch z cyfrowym łączem SPDIF.

Witam,
    dzięki za zainteresowanie.

Już opiszę, jak sobie wyobrażam połączenie z wykorzystaniem dualnego Switcha HDMI/SPDIF.

Mam telewizor z jednym wejściem HDMI, więc rola switcha w zakresie HDMI (rozumiana jako transmisja wideo) jest oczywista.

Odnośnie toru audio - mój wzmacniacz ma jedno wejście SPDIF i jedno wejście optyczne (zresztą oba już wykorzystane). Chcąc podłączyć do niego kolejne urządzenia za pomocą złącza SPDIF musiałbym albo przełączać wtyczki, albo właśnie skorzystać ze Switcha SPDIF.

Taki podwójny Switch mógłby pełnić główny przełącznik źródeł audio i wideo. Tor wideo ze pomocą złącza HDMI byłby kierowany do TV, a tor audio (SPDIF) do wzmacniacza.

A może da się wyselekcjonować z kanału HDMI cyfrowy sygnał SPDIF? Bo w takim przypadku wystarczyłoby taki rozdzielacz sygnału podłączyć na wyjściu zwykłego switcha HDMI i to też załatwiłoby sprawę.

Mam nadzieję, że piszę zrozumiale - jeśli nie, to jestem gotowy przygotować ilustrację pokazującą, jak chciałbym to wszystko połączyć.