Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lód rozsadził nagrzewnicę mojego piecyka OPALIA 11 e

04 Lut 2012 15:42 2153 8
  • Poziom 2  
    Witam Wszystkich odwiedzających forum

OPALIA 11 e

Zima w pełni. Wczoraj lód rozsadził nagrzewnice mojego piecyka. Podgrzewacz kupiłem i zamontowałem w maju 2011 (posiadam fakturę) więc jest jeszcze na gwarancji. Montaż wykonał uprawniony instalator (jest pieczątka w karcie gwarancyjnej). Piecyk powieszono w miejscu starego PG-6, który pracował bez problemu przez ~30 lat. Lokalizacja piecyka to kotłownia w piwnicy mojego domu jednorodzinnego. Komin tradycyjny, murowany z cegły 14x14 cm o długości od piecyka do wylotu 5 m. Komin spełnia warunki techniczne. Kotłownia nie jest ogrzewana ale ale pracuje w niej piec CO i jest w sąsiedztwie ogrzewanej pralni i garażu. Temperatura w kotłowni, nad ranem, wynosiła co najmniej 5 °C. Temperatura powietrza na zewnątrz około -22 °C.

Proszę, pomóżcie przywrócić ciepłą wodę i znaleźć odpowiedź na pytania:

Kto ponosi winę za zdarzenie?
    Czy producent wymieni mi nagrzewnicę w ramach gwarancji?
    Czy ktoś naprawia takie uszkodzenia (pękło jedno z kolanek, rurki z boku płaszcza nagrzewnicy?
    Gdzie można kupić nową nagrzewnicę do OPALII 11 e?
    Ile ona kosztuje?.

Pozdrawiam
  • Poziom 38  
    U mnie też na początku mrozów pękła nagrzewnica w 4 miejscach na kolankach co prawda nie piecyk gazowy ale nagrzewnica wodna. Zlutować się wg mnie tego nie da ale pospawać acetylenem to nie ma problemu. Malutki palnik + Lut srebrny otulony i u mnie jest ok. Naprawić to może chyba najszybciej osoba która zajmuje się chłodnictwem bynajmniej u mnie tak było kilka lat temu kiedy również pękły mi nagrzewnice a nie miałem jeszcze butli z tlenem i acetylenem. Na gwarancji to wg mnie nie przejdzie bowiem gdyby tam było rzeczywiście kilka stopni na plusie to skąd ten lód?
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Nie widzę możliwości uznania gwarancji.
    Jeżeli pęknięcie jest w dostępnym miejscu, to jest możliwość zlutowania na twardo, lub wymiana kolanka.
    Jednak to robota dla fachowca i trzeba to sprawdzić ciśnieniem.
  • Poziom 19  
    najszybciej sie dowiesz gdzie kupic : z montazem dostales ksiazeczke z wykazem serwisow w tym takze w twoim wojewodztwie. Zajrzyj, zadzwon. sobota dzis. niestety... :(
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    przez sklep lub instalatora namierz przedstawiciela producenta, jezeli instaltor ma sile przebicia niech pomoze. Opisz mu sprawe,
    producent nie ma w tym wypadku uznac gwarancji, jednak czasami w ramach gestu handlowego cos tam sie udaje.
    jednak daje Ci ok 5% szansy na namprawe podciagnieta pod gwarancje
  • Poziom 19  
    Zamarzło prawdopodobnie przez nieprawidłową wentylacje (brak lub zasłonięta, nieskuteczna itp)
    Najczęściej zamarza u uzytkowników , którzy zakrywają otory wentylacyjne .
    Ciąg wsteczny w układzie kominowym potrafi zamrozic wymiennik .
    Szanse na naprawe gwarancyjną raczej zerowe.

Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Wentylacja kotłowni sąsiednim przewodem działa.
    Pozostają dwa pytania.

Gdzie mogę kupić nową nagrzewnicę do OPALIA 11 e?
    Za ile?
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    juz dwie osoby ci na to pytanie odpowiedzialy powyzej. ksiazka gwarancyjna z wykazem serwisantow i adresem siedziby firmy. znajdz. wykonaj tel albo napisz wiad. wydz handlowy nawet jest w stanie ci odpowiedziec gdzie i kto w twoich okolicach (ktory sklep) zamowil na stan takie elementy.
    finito.