Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wysoka temperatura, wyłączanie sie laptopa.

masterofsensei 04 Lut 2012 15:51 3957 11
  • #1 04 Lut 2012 15:51
    masterofsensei
    Poziom 1  

Witam. Mam pytanie dotyczace temperatur poniewaz mi sie laptop wylacza i dosc mocno nagrzewa obudowa. Mój procesor to : intel core i7 q720 1.60ghz temperatura 62-63st gdy nie jest obciazony, karta Radeon 5400hd 58-60st. na dysku jest 43st.Moze macie jakies rozwiazanie dla mnie zebym mogl w cos zagrac bo po 5 min fify 2012 zacina sie obraz i gra nie ma sensu a na innych grach poprostu sie wylacza komp (mam prymitywna podkładke chłodzaca). Temperatury sprawdzalaem programem HWMonitor

Proszę poprawić błędy pisowni w swoich wypowiedziach! 3.1.13. (10.9, 15) Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych. [DriverMSG]

0 11
  • #2 04 Lut 2012 16:17
    galica7
    Poziom 26  

Nie wiem jak jest w laptopach ale w pc przy temperaturze 63 stopni Celsiusza w stresie doszło by pewnie do ponad 80 jak nie więcej a to dośc wysoko pewnie w biosie masz ustawienie że po przekroczeniu danej temperatury komputer się wyłącza można to pewnie wyłaczyć ale lepiej sprawdź co jest z chłodzeniem ewentualnie wymień pastę na lepsza

0
  • #3 05 Lut 2012 10:38
    Oximon
    Poziom 27  

Podzespoły są podkręcone?

0
  • Pomocny post
    #4 05 Lut 2012 11:07
    daavid117
    Poziom 42  

Wymiana past/termopadów + czyszczenie wentylatora i radiatora. Rozwiązanie całego problemu. Temperatury, które podałeś są całkowicie normalnymi, ale jeśli laptop wyłącza się podczas grania, to zapewne wtedy występują dużo wyższe.

BTW: Do żadnego laptopa nie jest potrzebna żadna podstawka chłodząca. Kupują je osoby, które nie wiedzą w jakich temperaturach pracując laptopy i nie wiedzą, że co jakiś czas wymagana jest konserwacja w postaci wymiany past i termopadów...

0
  • #5 08 Lut 2012 13:44
    jurek.adam
    Poziom 43  

Podstawka przydaje się od biedy do chłodzenia grzejących się dysków w laptopach, o ile oczywiście trafia wentylatorem we właściwe miejsce.

Co do reszty kolega wyżej już napisał co trzeba zrobić. Dodam tylko, że każdy serwis wykona taką usługę za 50-100 zł.

0
  • #6 08 Lut 2012 14:05
    Kosa1337
    Poziom 26  

Raczej 50zł bo 100zł to gruba przesada. Ja mam zawsze uprzedzenia do sklepów/serwisów i stosowanich przez nich past termoprzewodzących.

0
  • #7 08 Lut 2012 14:09
    jurek.adam
    Poziom 43  

Zależy od usługi. Jeśli wymiana termopadów, to te dużo kosztują.

0
  • #8 10 Lut 2012 12:37
    UnReal2011
    Poziom 11  

Prawdopodobnie Twój laptop jest położony na jakimś drewnie lub materiale... itp. więc wiatraki od procesora nie mogą wypuścić nagrzanego powietrza, co skutkuje większą temperaturą sprzętu. Sprawdź gdzie twój laptop jest położony, czy ma odpowiednie chłodzenie.

0
  • #9 11 Lut 2012 00:53
    _haker_1
    Poziom 32  

60/80 czy nawet 90st.C dla core i7 to normalne temperatury, ale ide o zakład, że ta grafika w stresie nagrzewa sie do ~100st.C i tu jest problem. Tak jak koledzy wyżej napisali - laptop do serwisu i wymiana pasty termo/termopadów na pamięciach jeśli konieczne i wyczyszczenie radiatora jeśli konieczne. Nigdzie nie napisałes jaki to laptop - może się zdarzyć, że dostęp do radiatora jest od razu po odkręceniu jednej zaślepki od dołu i w takim przypadku sam mogłbyś sobie to zrobić. Jeśli konstrukcja laptopa wymusza rozkręcenie całej obudowy to proponuje zanieść do serwisu za wspomniane wyżej 50-70zl.

0
  • #10 11 Lut 2012 18:07
    Ash Ketchum
    Poziom 27  

Mój i3 330m wyłączał się przy 100st to samo nowy 720qm jak u autora tematu. Więc pewnie do tylu dochodzi. Ale laptop musi leżec na kocu np i byc mocno obciążony by tak się stało. Jak go czyściłem po dwóch latach przy wymianie procesora to w radiatorze była masa brudu która nie pozwala na skuteczny przepływ powietrza i oddawanie ciepła. Wentylator i przestrzeń pod nim była pełna kurzu to samo obudowa nad nim. I na nowym procesorze co ma 4 rdzenie i wyższe o 10W TDP temperatura była niższa o 10stopni. A te 10 w stresie ma znaczenie - przy 90 działa normalnie a przy 100 już się wyłączy. Więc trzeba zajrzec do niego i wyczyścic chłodzenie. A co ile trzeba wymieniac pastę? Ja dałem nową przy wymianie procka.

0
  • #11 04 Mar 2012 23:03
    tasak088
    Poziom 7  

Przedmuchanie powietrzem, wiadomo. Można oddać do serwisu jak wcześniej mówili przedmówcy, tylko uważaj, bo mogą oddać coś nadłamane, w końcu kompa otwiera się dość ciężko itp. - może zdjęcia przed otwarciem należałoby pyknąć?

Co do podstawek - nigdy takowej nie miałem, ale w czasach, gdy mój poprzedni laptop grzał się niemiłosiernie (plus w pokoju temp zabójcza) i się wyłączał (nie pamiętam dokładnie, ale pewnie tak po 15 minutach), brałem kilka blach do pieczenia i na zmianę co kilka minut wymieniałem. I tak się grzał, poza tym w końcu kończyły się wolne i chłodne blachy, ale nawet dłuższy serial dało radę obejrzeć - a jeśli przed operacją włożyło się blachy do lodówki, to nawet mejla zdążyłem sprawdzić.

0