Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak ogrzewania Citroen Xantia 2,0i 121 KM 94r Prośba o szybką odpowiedź.

04 Lut 2012 15:58 1727 1
  • Poziom 2  
    Witam.

Mam problem z ogrzewaniem a dokładniej przez nawiewy leci lekko ciepłe powietrze przy rozgrzanym silniku do 90 st. Termostat sprawy, płyn jest, układ nie zapowietrzony bo wszystkie węże ciepłe (dla pewności był i tak odpowietrzany). Mechanik stwierdził na tej podstawie , ze to klapy pod deską rozdzielczą. Przy przesuwaniu suwaka słychac jakies trzaski ale ciężko stwierdzic czy klapy tak się nie otwierają albo otwierają za mało a i on sam chodzi ciężko, poza tym uszkodzony(wyłamany) jest drugi suwak od siły nawiewu tzn działa ale w sposób krokowy i trzeba się pobawic żeby ustawić. Dodam, ze miałem problem z cieknacą nagrzewnicą do środka ale zdaje się środki do uszczleniania układu chlodzenia dały radę, poza tym wydaje się być sprawna bo wąz doprowadzający wodę i odprowadzający są gorące. Chyba, ze jest na tyle zapchana już, ze słabo grzeje ale to wydaje mi się mało prawdopodobne. Pytanie czy ktos miał podobny problem, lub cos w tym modelu łatwo się psuje np. te klapy od nagrzewnicy i czy jest szansa zaoszczędzić 600 zł np. poprzez dostania się tam od schowka?

Pozdrawiam
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Środki do uszczelniania uszczelniły nagrzewnicę na amen. Do wymiany. Zalanie klap i sterowania też swoje pewnie zrobiło. Tak czy inaczej, rozebrać i naprawić.