Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ustawianie predkosci internetu

04 Lut 2012 17:10 7729 30
  • Poziom 11  
    Witam mam pewnien problem otóż kupilem wczoraj nowy internet , i kiedy naciskam na ikonke tego internetu i klikam wlasciwosci i konfiguruj to jest tam napisane szybkosc maxymalna 230400 a kiedy ustawiam 921600 to kiedy rozlacze internet zmiena mi sie ta szybkosc w taka jaka byla wczesniej czyli 230400 . moze ktos powiedziec jak ustawic predkosc maxymalna ?

Regulamin punkt 3.1.13 - post niepoprawny językowo
    Regulamin punkt 3.1.15 - brak wystarczających danych do podjęcia stanowiska w temacie.
    Proszę poprawić swoje wypowiedzi. [piterus99]
  • Moderator - Sieci, Internet
    mateusz665154 napisał:
    Witam mam pewnien problem otóż kupilem wczoraj nowy internet

Co to za internet i na jakim urządzeniu ;)
  • Poziom 9  
    witam,
    Odnośnie tematu mam pytanie. Czy można w jakoś sposób zwiększyć przepustowość w sieci WiFi.
    Posiadam internet 20Mb/s (http://speedtest.net/result/1743026999.png) router bezprzewodowy Edimax BR-6228nC 150Mbps, kartę sieciową Intel(R) WiFi Link 5100 AGN.
    Szybkość sieci bezprzewodowej pokazuje (zależnie od odległości od rutera ale maksymalnie) 72Mb/s. Podczas przesyłania plików między komputerami i podczas pobierania z internetu uzyskuję prędkość ok 2MB/s do max 2,3MB/s

Wiem że to bardzo dobra prędkość, ale ciekaw jestem czy da rady wycisnąć więcej, np. zmieniając pasmo, kanał, sterownik czy cośkolwiek innego. Może router 300Mbps.
  • Poziom 39  
    ander000 napisał:
    witam,
    Odnośnie tematu mam pytanie. Czy można w jakoś sposób zwiększyć przepustowość w sieci WiFi.
    Posiadam internet 20Mb/s (http://speedtest.net/result/1743026999.png) router bezprzewodowy Edimax BR-6228nC 150Mbps, kartę sieciową Intel(R) WiFi Link 5100 AGN.
    Szybkość sieci bezprzewodowej pokazuje (zależnie od odległości od rutera ale maksymalnie) 72Mb/s. Podczas przesyłania plików między komputerami i podczas pobierania z internetu uzyskuję prędkość ok 2MB/s do max 2,3MB/s

Wiem że to bardzo dobra prędkość, ale ciekaw jestem czy da rady wycisnąć więcej, np. zmieniając pasmo, kanał, sterownik czy cośkolwiek innego. Może router 300Mbps.

20Mbit to właśnie prędkość w granicach 2MB i więcej nie wyciśniesz co najwyżej w połączeniu sieciowym miedzy komputerami
    Zaktualizuj sterowniki karty sieciowej z strony producenta Link
  • Poziom 9  
    Czy w przypadku gdy będę miał internet 50Mb/s to moja karta i ruter dadzą rade ściągać z prędkością 5MB/s? czy dopłacenie do szybszego internetu nie ma sensu?
  • Poziom 39  
    50Mbit to ponad 6MBajtów, myślę ze obecny router temu podoła ale jak karta nie chce wskoczyć na 150Mb to może to oznaczać zbyt dozą odległość od routera, pracę routera tylko na jednym kanale, zakłócające sie wifi w eterze itd.
  • Poziom 9  
    czyli to ze na innym komputerze widnieje inna prędkość 130Mb jest spowodowane kanałem nadawania przez router?
    Obecnie nadaję na kanale 11. jak sprawdzić który kanał jest "wolny" (nie/lub/mało używany)?
    Program inSSIDer zainstaluj.
  • Poziom 9  
    zmieniłem na kanał 13 (nachodzi tylko na 1 sieć z kanału 11, pozostałe sieci zajmuja kanały od 1 do 11) i dalej pokazuje predkosc 72Mb.

jakieś jeszcze pomysły?

Dodano po 2 [minuty]:

Zauważyłem ze wszystkie sieci w mojej okolicy działają na częstotliwości 2,4GHz. Czy jest możliwość nadawania sygnału z częstotliwością 5GHz? Co się z tym wiąże?
    ander000 napisał:
    dalej pokazuje predkosc 72Mb.

Po prostu z taką prędkością się "dogadują" radia w routerze i karcie sieciowej. Jaką masz siłę sygnału? Wrzuć screen-a z inSSIDer-a.
  • Poziom 39  
    Router nadaje tylko na jednym kanale, wejdź w ustawienia routera i poszukaj opcji "szerokość kanału" i zmien z 20Mhz na 40Mhz
    No sam transfer zmienia sie dynamicznie w zależności od zapotrzebowania
    Warto było by sprawdzić z innym radiem (ap-kiem) ale wygląda na to co pisałem wcześniej, czyli tak się po prostu dogadują z tym edimax-em. Spróbuj jeszcze z szerokością pasma 20/40MHz. Ten linksys też jest twój?
  • Poziom 9  
    nie bardzo wiem co wybraćustawianie predkosci internetu
    nie ma opcji tylko 40MHz...
  • Poziom 39  
    Szerokość kanału - zaznacz Auto 20/40 Mhz i zastosuj
  • Poziom 9  
    linksys i WiFi sąsiadów

Dodano po 14 [minuty]:

Pojawił sie problem. Wykonane operacje dały zamierzony rezultat ale na innym komputerze. Na moim dalej bez zmian 72Mb/s. Co dziwne drugi komputer uzyskał prędkość 300Mb/s a router jak wyzej jest napisane tylko do 150Mbps.

co z tym fantem zroboć?

Dodano po 8 [sekundy]:

ustawianie predkosci internetu ustawianie predkosci internetu

Dodano po 16 [minuty]:

co dziwniejsze - trzeci komputer ma ten sam problem z szybkością. A jest to nowy komputer kupowany w tym roku. Jeśli jest to potrzebne to moge dowedzieć się jakie to są karty sieciowe. Bo jak mniemam problem wynika z komputerów.
  • Poziom 39  
    ander000 napisał:
    co dziwniejsze - trzeci komputer ma ten sam problem z szybkością.

Jaki problem ?
    Transfery masz prawidłowe w przypadku internetu
    A przesyłając pliki miedzy komputerami jaki masz transfer ?
    W zależności od karty i sterowników prędkość jest przedzielana dynamicznie lub stale, karta która widzi 300Mbit po prostu tylko widzi, możliwe że to błąd sterownika
    Bródka napisał:
    karta która widzi 300Mbit po prostu tylko widzi, możliwe że to błąd sterownika

Albo po prostu windows-a, któremu nie zawsze można wierzyć ;)
  • Poziom 39  
    jimasek napisał:
    Albo po prostu windows-a, któremu nie zawsze można wierzyć :wink:

Dokładnie ;)
  • Poziom 9  
    348KB/s początkowo. potem 249KB/s

• Poziom 39  
    ander000 napisał:
    348KB/s początkowo. potem 249KB/s

To jest komputer z karta Intel 5100 ?
    Zaktualizowałeś sterowniki tej karty ?
  • Poziom 9  
    tak. ze strony (http://downloadcenter.intel.com/SearchResult.aspx?lang=eng&ProductFamily=Wireless+Networking&ProductLine=Intel%C2%AE+Centrino%C2%AE+Wi-Fi+Products&ProductProduct=Intel%C2%AE+WiFi+Link+5300+and+Intel%C2%AE+WiFi+Link+5100+products) sciągnąłem dwa pliki
    te sterowniki zainstalowałem. Prawdę powiedziawszy nie bardzo wieszałem które ściągnąć, wiec robiłem to na czuja.
    mam system operacyjny Windows 7 32bit

Dodano po 1 [minuty]:

@up "nie bardzo wiedziałem które ściągnąć"
  • Poziom 39  
    Nie ma to znaczenia bo instalator ma sterowniki zarówno do x86 jak i x64
    Wejdź w ustawienia routera
    ander000 napisał:

I przestaw Prędkość danych i N prędkość danych z Auto na maksymalną możliwą wartość
  • Poziom 9  
    dalej bez zmian. Zarówno podczas przesyłania z innego komputera na mój jak i z mojego na inny.

Dodano po 5 [minuty]:

Teraz dopiero zauważyłem. Zmieniłem Prędkość danych: z auto na 54M i N Prędkość danych: z auto na MCS7, ale N prędkość danych po zastosowaniu wraca do ustawień auto.

Dodano po 28 [minuty]:

czy niski transfer w sieci może być spowodowany słabym procesorem routera?

Dodano po 31 [minuty]:

z czasem prędkość przesyłu danych spada wraz z czasem
  • Poziom 39  
    ander000 napisał:
    czy niski transfer w sieci może być spowodowany słabym procesorem routera?

Nie można tego wykluczyć ale jest to bardzo mało prawdopodobne zwłaszcza na twoim routerze
    Zaktualizuj sterowniki wifi na wszystkich komputerach i pobierz te sterowniki z stron producentów układu
    Problemem najprawdziwiej prawdopodobnym jest to że masz duzi sieci wokół siebie i niektóre radia niestety nie lubią zakłóceń i transfery mogą być bardzo niskie
  • Poziom 16  
    Mam podobny problem. Siec Netia Foton 50 Mb. Router Edimax BR6228nC. Po kablu LAN z Routera wychodzi 50 Mb, po wifi max 20 Mb. Różne opcje ustawien Wifi sprawdzone. Brak różnicy przy paśmie N, G, czy B+G+N. Szerokość kanału też nic nie daje. Znalazł ktoś rozwiązanie? Update Firmawe Edimaxa zrobiony do najnowszej wersji
  • Poziom 36  
    sampler napisał:
    Mam podobny problem. Siec Netia Foton 50 Mb. Router Edimax BR6228nC. Po kablu LAN z Routera wychodzi 50 Mb, po wifi max 20 Mb. Różne opcje ustawien Wifi sprawdzone. Brak różnicy przy paśmie N, G, czy B+G+N. Szerokość kanału też nic nie daje. Znalazł ktoś rozwiązanie? Update Firmawe Edimaxa zrobiony do najnowszej wersji

Transmisja odbywa sie w 2 strony.
    Mozesz miec najbardziej wyczesany router, ale jesli kopmuter potrafi dzialac tylko w trybie G, to nie przeskoczysz. Jaka karte masz w komputerze?
  • Poziom 16  
    W jednym 54 Mb czyli G w drugim 150Mb N. Na obu jest taka sama maksymalna prędkość. Wg Netii wina lezy w routerze Edimax
  • Poziom 16  
    po walce z routerem osiągnąłem przy paśmie "N" 34Mb. Przyśpieszyło po zmianie preambuły na długą
  • Poziom 36  
    sampler napisał:
    po walce z routerem osiągnąłem przy paśmie "N" 34Mb. Przyśpieszyło po zmianie preambuły na długą

Dla Twojej informacji, dla WiFi N, predkosci maksymalne w obie strony maja sie nastepujaco:

MIMO 1X1, GI = 800ms, kanał 20Mhz - 65mbit
    MIMO 1X1, GI = 400ms, kanał 20Mhz - 72,2mbit
    MIMO 1X1, GI = 800ms, kanał 40Mhz - 130mbit
    MIMO 1X1, GI = 400ms, kanał 40Mhz - 144,4mbit

MIMO 2X2, GI = 800ms, kanał 20Mhz - 135mbit
    MIMO 2X2, GI = 400ms, kanał 20Mhz - 150mbit
    MIMO 2X2, GI = 800ms, kanał 40Mhz - 270mbit
    MIMO 2X2, GI = 400ms, kanał 40Mhz - 300mbit

GI = Guard Interval.

marcin