Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tuner TV, internet po kablu a słaba jakość sygnału TV

mattis 04 Lut 2012 18:57 1102 3
  • #1 04 Lut 2012 18:57
    mattis
    Poziom 2  

Otóż mam tuner do kompa WinFast PalmTop TV, do tego korzystam z internetu kablowego. Do czasu kiedy miałem samego neta nie było problemu. Kiedy dostałem tuner i próbowałem go podłączyć na różne sposoby, ciągle spotykałem się z tym samym - jakość do bani. Niby coś tam słychać, coś tam widać, ale strasznie jest zaśnieżony ten obraz. Podejrzewam, że to wina połączenia. Kabel "ze skrzynki" na klatce schodowej wchodzi do bodajże splittera (chociaż jest to całkiem spore pudełeczko) i do tej pory szło bezpośrednio do modemu, a teraz spróbowałem to i do tunera. Próbowałem i bezpośrednio z tego splittera, i wstawiłem jeszcze jakiś inny rozgałęźnik, a dzisiaj kupiłem gniazdko TV wstawiłem je ze tym splitterem i jest najlepsza jakość ze wszystkiego (wynajduje mi przynajmniej stacje). Aby rozdzielić na neta dodatkowo to wstawiłem przed gniazdkiem rozgałęźnik 3.7dB. Czy dobrze jest to połączono? Co można poprawić?

0 3
  • #2 04 Lut 2012 19:07
    matis057
    Poziom 33  

A masz wykupiony pakiet TV u operatora?

0
  • #3 04 Lut 2012 19:12
    mattis
    Poziom 2  

A muszę mieć jakiś pakiet? Przecież chyba TVP1, TVP2, Polsat itp są dla każdego darmowe (+ abonament rtv :D )

0
  • #4 04 Lut 2012 19:17
    matis057
    Poziom 33  

U operatorów kablowych musisz mieć pakiet - inaczej nic nie pooglądasz.
    Programy darmowe masz dostępne naziemnie.
    Wykup pakiet u operatora i oglądaj. :)

0