Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Polar pfl 1000 zatrzymuje się i wyświetla się funkcja"wyczyść filtr&

wołominiak 04 Feb 2012 19:46 6461 6
    wołominiak
    Level 9  
    Witam. Mam taki problem,otóż od pewnego czasu w czasie prania i automatycznego zmiany programu pralka zatrzymuje się i wyświetla się funkcja "wyczyść filtr".
    Filtr odkręcałem i czyściłem,problem został ten sam.
    Proszę o radę co zrobić,czy da się tą usterkę samemu naprawić,czy wzywać fachowca?
    Dziękuję, pozdrawiam.
    wołominiak
    Level 9  
    Kolego,a jak to sprawdzić,jak do tego się zabrać?
    kruszyna 2
    Level 18  
    podmień pompę lub podłącz na krótko
    zbigniew3107
    Level 20  
    Wsadź wąż odpływowy do wanny lub kibelka i obserwuj jak leci woda jeśli pełnym wężem ok jak nie to sprawdź wąż odpływowy potrafi się przytkać nie rozpuszczonym proszkiem i innymi rzeczami i stąd ten komunikat . Jeszcze jedno połączenie bęben do filtra.
    PPK
    Level 28  
    Oczywiście, jak powyższe będzie OK, to należy sprawdzić drożność rury odprowadzającej. Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie rura odpływowa jest połączona na sztywno z odpływem do kanalizacji ( unikam zalania).
  • Helpful post
    egon42
    Level 37  
    PPK wrote:
    Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie rura odpływowa jest połączona na sztywno z odpływem do kanalizacj
    To też może robić problem bo często jest tam zainstalowany zawór odcinający powietrze z kanalizacji który potrafi się zacinać. Pompę trzeba sprawdzać co najmniej kilka razy bo potrafi zacinać się dopiero za 4 płukaniem.