Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Cyfrowy Polsat - brak niektórych kanałów.

thomson00 04 Feb 2012 20:31 10627 10
    thomson00
    Level 9  
    Witam. Od dzisiaj posiadam Cyfrowy Polsat pakiet familijny plus pakiet sport, lecz mam pewien problem. Telewizor z głównym dekoderem odbiera wszystkie dostępne kanały. W drugim pokoju telewizor do którego podłączony jest dodatkowy mini dekoder nie odbiera kilkunastu kanałów. Między innymi: Orange Sport, National Geographic, History czy 4fun.TV. Widnieje tam napis: Brak sygnału z anteny. Sprawdź połączenie lub konfigurację dekodera. A jeśli zacznie odbierać choć to sie zdarza bardzo, bardzo rzadko, to obraz sie zacina i skacze. Co mam zrobić w takiej sytuacji? żeby wszystkie kanały na drugim telewizorze również działały bez zarzutów. Czy ktoś mógłby pomóc?
    Marcinoik
    Level 20  
    Proponuje przeprowadzic aktualizacje i ustawienia fabryczne.
    thomson00
    Level 9  
    Co do aktualizacji wyskakuje mi że nie ma nowszej wersji. Jeśli chodzi o ustawienia fabryczne też próbowałem i bez zmian.
    Co do tych kabli to sie za bardzo na tym nie znam niestety. Ale mozliwe jest żeby problem tkwił w złym ustawieniu anteny? skoro moc sygnału mam na full? a na pierwszym telewizorze wszystko dobrze odbiera.
    User removed account
    User removed account  
    romeok01
    Level 35  
    Wskazania tunera co do siły i jakości sygnału nie nadają się do określenia poprawności ustawienia anteny, są tylko dla celów informacyjnych.

Różne tunery posiadają różne głowice o różnej czułości, głowica o słabej czułości nie będzie odbierać, a o mocniejszej czułości może już odbierać sygnał.

Widocznie dekoder mini posiada głowice o słabej czułości dlatego zanika obraz na niektórych kanałach.

Transpordery na których nadawane sa kanały posiadają różne moce, niektóre słabsze, a niektóre mocniejsze, dlatego nie odbierasz niektórych kanałów.

Jak nie potrafisz ustawić sam anteny i nie posiadasz miernika to wezwij fachowca.
    p3st
    Level 24  
    Po pierwsze: jak jest wykonana instalacja antenowa?
    Po drugie: jesteś całkowicie pewny, że na dodatkowym tunerze masz te programy w pakiecie?
    wpat
    Level 22  
    Pierwsza propozycja - zamień tunery miejscami, może to być wada konwertera.
    Druga - jeśli jak piszesz nie odbiera kanał 4fun, który jest niekodowany sprawdź na innej antenie czy z tym tunerem który go u Ciebie nie odbierana innej antenie ruszy.
    Trzecia - jeśli jesteś nowym abonentem to idź do dystrybutora z tym tunerem do wymiany.
    Jeśli wyżej masz zapytania jak to razem jest podłączone, czy z jednej anteny, jaki konwerter, inne warianty nie przewidywalne to wypada odpowiedzieć, bo jasnowidzów na forum niema.
    thomson00
    Level 9  
    Podłączone jest z jednej anteny za pomocą podwójnego konwertera. Jestem pewny, ponieważ przez jakiś czas na początku te programy były. Potem zniknęły, albo jak są (ale to bardzo rzadko) to sie strasznie zacinają. No nic to spróbuje chociaż zamienić konwertery miejscami, a jak to nie pomoże to będe dzwonił po fachowców.
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    thomson00
    Level 9  
    Poprawienie ustawienia anteny pomogły :) Dzięki ludzie za pomoc i poświęcony czas :)