Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf V, 2008, 1,9 tdi kontrolka poziomu oleju w silniku.

04 Lut 2012 22:00 18914 9
  • Poziom 10  
    Problem może jest banalny, ale denerwujący. Co jakiś czas zapala się żółta kontrolka poziomu oleju w silniku z napisem sprawdź poziom oleju. Pierwszy raz sprawdziłem, że jest w połowie wskaźnika bagnetu. Mieścił się więc w zakresie, ale dolałem około pół litra i jest prawie pod max. Po jakimś tygodniu ponownie kontrolka. Otwarcie maski, które auto traktuje jako sprawdzenie i dolanie i na tydzień spokój. Problem zawsze pojawia się po przejechaniu kilku kilometrów na większym mrozie, ale auto wcześniej stoi w garażu. Wydaje się, że jest zepsuty czujnik, tyle tylko, że jeżeli jest zepsuty to powinien mrugać, a nie palić się. Jakieś pomysły?
  • Poziom 32  
    Sam sobie odpowiedziałeś, czujnik kaput.

Nie pomruga :-)
  • Poziom 42  
    Co tydzień dolewasz pół litra oleju? To chyba nie czujnik poziomu oleju , a źle włożona szabelka /też wątpię/ lub silnik "zjada" olej. Ile robisz kilometrów w tydzień?
  • Poziom 10  
    emeryt2 napisał:
    Co tydzień dolewasz pół litra oleju? To chyba nie czujnik poziomu oleju , a źle włożona szabelka /też wątpię/ lub silnik "zjada" olej. Ile robisz kilometrów w tydzień?

Źle mnie zrozumiałeś. Od kiedy mam kontakt z autem, czyli od września, poziom oleju nie zmienił się, więc nie bierze oleju. Dolałem raz, pod górną kreskę, bo myślałem, że to pomoże. Otwarcie klapy kasuje kontrolkę, a po 100 km ponownie się zapala, więc wojtekryba ma pewnie rację, że czujnik do wymiany, ew. trzeba przeczyścić styki.
  • Poziom 42  
    Tak to napisałeś ,że faktycznie źle odczytałem. Zacznij od styków!
  • Poziom 32  
    To nie styki tylko woda.

A gdzie ? :?:
  • Poziom 21  
    Witam, nie wiem jak ma Golf, Passat często w ten sposób narzeka na czujnik otwarcia maski.
  • Poziom 10  
    s.q napisał:
    Witam, nie wiem jak ma Golf, Passat często w ten sposób narzeka na czujnik otwarcia maski.

Tutaj czujnik otwarcia maski działa dobrze, bo po otwarciu kasuje kontrolkę. Jeżeli byłby wadliwy kontrolka by nie gasła.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Krótko:
    Padają te od poziomu i padają te w zamku, jak co sprawdzić to tłumaczyć nie muszę. Jak komuś nie zależy i szkoda mu kasy to niech zmieni kodowanie licznika i po robocie.
  • Poziom 10  
    goldwinger napisał:
    Krótko:
    Padają te od poziomu i padają te w zamku, jak co sprawdzić to tłumaczyć nie muszę. Jak komuś nie zależy i szkoda mu kasy to niech zmieni kodowanie licznika i po robocie.

Tutaj zależy, więc będę wymieniał. Najgorsze, że olej był chwilę temu wymieniony.