Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Problem z podłączeniem routera

Dida99 04 Feb 2012 23:39 1066 13
    Dida99
    Level 8  
    Witam. Właśnie kupiłem sobie router TL-WR340G i męczę się już parę godzin z podłączeniem go...W instrukcji nie było zawartej opcji dla użytkowników u których brakuje modemu. Mam internet radiowy bezpośrednio podlączony z anteny do komputera i nie mam możliwości przeniesienia go na modem. Instrukcja mowi że powinienem jednym kablem podlaczyc do nieg komputer a drugim modem. Tego drugiego punktu nie moge spełnić z wiadomego powodu.
    Proszę o pomoc.
    witux
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Dida99 wrote:
    Mam internet radiowy bezpośrednio podłączony z anteny do komputera

Czyli jaka wtyczka? okrągła czy kwadratowa?
    Dida99
    Level 8  
    Niestety okrągła. I mam ją podpiętą pod kartę sieciową
    jimasek
    Moderator of Networks, Internet
    Dida99 wrote:
    Niestety okrągła. I mam ją podpiętą pod kartę sieciową

WR340g to niestety zły wybór, nie posiada trybu clienta :(
    Napisz co chcesz osiągnąć przez ten router?
    Dida99
    Level 8  
    Chcę stworzyć sieć bezprzewodową w swoim domu.
    jimasek
    Dida99 wrote:
    Chcę stworzyć sieć bezprzewodową w swoim domu.

Tak też myślałem. Pozostaje zakup np. WR543g, który skonfigurujesz w APClient Router, następnie połączysz go kablowo z WR340g i będziesz miał internet bezprzewodowo w mieszkaniu.
    Dida99
    Level 8  
    Czyli jedyna opcja to wymienić router? Z tym modelem co posiadam nie można nic zdziałać?
    jimasek
    Nie wymienić tylko dokupić. WR543g będzie działał jako odbiornik, WR340g jako nadajnik, punk dostępowy. Chyba że wymienisz na Airlive G.DUO dwa radia w jednej obudowie. Koszt około 200zł.
    Dida99
    Level 8  
    W sumie to mam takie jedno urządzenie co służyło do dzielenia internetu na kilka komputerów za pośrednictwem tych kwadratowych kabli. Może sie ono do czegoś przydać?
    jimasek
    Dida99 wrote:
    W sumie to mam takie jedno urządzenie co służyło do dzielenia internetu na kilka komputerów za pośrednictwem tych kwadratowych kabli. Może sie ono do czegoś przydać?

W sumie warto napisać co to za urządzenie ;) bo może być to zwykły switch (rozdzielacz kablowy), który do niczego nie jest ci potrzebny, niestety.
    Dida99
    Level 8  
    Nie mam zielonego pojęcia co to jest ale obawiam sie że jednak rozdzielacz kablowy. Posiada tylko 4 wejścia LAN i jakiś przełącznik. I jest firmy EUSSO ale to akurat wątpie żeby było w czyms pomocne.
    jimasek
    Masz dwa wyjścia te które opisałem wyżej.
    Dida99
    Level 8  
    Wporządku, dzięki wielkie za pomoc.