Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

AVR DRAGON - płytki pcb ułatwiające programowanie różnych typów AVR

Jarkon2 05 Feb 2012 00:42 4511 3
Altium Designer Computer Controls
    Jarkon2
    Level 25  
    Posiadam programator procesorów AVR DRAGON. Jestem z niego zadowolony, ale brakowało mi w nim prostych przejściówek umożliwiających szybkie i łatwe skonfigurowanie pinów podstawki pod programowany procek.
    W dokumentacji AVR DRAGON są dokładnie opisane połączenia pomiędzy odpowiednimi złączami na płytce programatora dla każdego typu programowanego procka. Wg tych połączeń zaprojektowałem płytki drukowane spełniające rolę takich przejściówek. Wykonałem dla siebie po 2szt. i sprawdziłem - wszystkie działają prawidłowo.
    Jeśli ktoś także chce sobie wykonać takie płytki, to zamieszczam rysunki ścieżek.
    i jeszcze niezbyt udane foto mojego programatora z przejściówkami.
  • Altium Designer Computer Controls
    tmf
    Moderator of Microcontroller designs
    Co prawda nie wiem po co coś takiego (poza ratowaniem zablokowanych procesorów), ale kawał roboty w to włożyłeś. Chwalebne, że chcesz się tym podzielić, ale żeby ktoś mógł to wykorzystać to musisz to wyeksportować do np. pdf, w formie w której będzie to można wrzucić na żelazko. A najlepiej umieść pliki programu do projektowania PCB. I koniecznie nanieś opisy. Tak uzupełniony projekt umieść w DIY.
  • Altium Designer Computer Controls
    PiotrPitucha
    Level 33  
    Witam
    Dobry pomysł, chciałem kiedyś coś takiego zrobić ale mnie lenistwo zablokowało.
    Nie zgadzam się z kolegą że to nieprzydatne, sam głównie stawiam na ISP ale miałem już kilka przypadków w których używałem reseta w roli portu i programowanie w podstawce było konieczne.
    Wiem że można kabelkami ale ryzyko ubicia tak zacnego programatora uzasadnia wykonanie płytek.
    Popieram pomysł umieszczenia plików tolerowanych przez płytkarnie.
    Piotr
    Jarkon2
    Level 25  
    Programuję czasem naraz 100szt. procków tym samym programem, które potem idą na montaż przez kogoś innego i takie płyteczki do DRAGON'a są bardzo przydatne.
    Płytek nie wykonuję żelazkiem, tylko zleciłem ich wykonanie firmie przy okazji wykonywania innych płytek testowych, żeby koszty się rozłożyły.
    Plików projektowych celowo nie umieściłem, gdyż używam jeszcze dość starego oprogramowania do projektowania pcb (pod DOS) i format tych plików ponoć nie jest najlepszy, ale jak się Wam uda je odczytać, to wrzucam w załącznik - gerbery.
    Napisy są na jednej z warstw miedzi, gdyż ze względu na koszty zleciłem wykonanie "surowej" formatki, tzn. tylko 2 warstwy pocynowanych ścieżek z metalizacją otworów, żadnych soldermasek ani opisów. To mi wystarczyło.
    Więcej danych o tych płytkach nie posiadam, więc o nic więcej mnie nie pytajcie ;)