Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchnia gazowa Amica K60200-wymiana palnika i iskrownika

jacek.gl 05 Lut 2012 01:19 7326 1
  • #1 05 Lut 2012 01:19
    jacek.gl
    Poziom 2  

Zabrałem się niedawno za naprawę iskrownika w kuchni Amica. Ale podczas odkręcania górnej płyty z palnikami ukręciły mi się śrubki, po prostu zostały ich kawałki w korpusach palnika uniemożliwiając montaż płyty ponownie na miejsce. Rozwiercenie stalowych śrubek tkwiących w miękkim odlewie odpada. Nowe otwory i gwintowanie spowodowało niewłaściwe ustawienie ich względem otworów w płycie. Chyba pozostaje zakup nowych korpusów. Ale nie wiem jak są mocowane do stalowych listew. Nie widziałem żadnych śrub. Może są od spodu palnika pod blaszaną listwą. Wolę się upewnić czy dam radę je zamontować jak kupię nowe. Czy ktoś już to montował, to proszę o rade.
    Teraz sprawa zapalania. Dwa palniki nie maja zapalania, pozostałe pala się. Wszędzie słychać przeskok iskry, ale tam gdzie nie ma ognia iskra skacze za palnika na kamionkową otulinę iskrownika zamiast na jego szczyt gdzie wystaje metalowy guzik. Dlatego iskra błyska za nisko i nie zapala gazu. Czy jest tu konieczna wymiana kabli z palnika czy generatora iskrownika ?. Wydaje mi się, że to wina kabli. Proszę o potwierdzenie mojej diagnozy.
    Pozdrwiam.

1 1
  • #2 05 Lut 2012 14:46
    zbigniew3107
    Poziom 20  

Wymień iskrowniki na nowe, najprawdopodobniej mają przebicie nic nie naprawisz w nich koszt niewielki a efekt gwarantowany.

5