Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon IP4300 - brak oznak życia

05 Lut 2012 03:40 2182 5
  • Poziom 9  
    Witam.

IP4300 drukowała normalnie, następnego dnia przestała.

Drukarka po podłączeniu do prądu nie reaguje (brak diody i jakichkolwiek oznak życia).

Wyjście prądu z zasilacza 23 i 31 V (wg. informacji na zasilaczu powinno być 24 i 32 V)

Znalazłem podobny wątek na forum, żeby wyciągnąć głowicę, ale po wyciągnięciu głowicy dalej brak oznak życia. Karetki nie mogłem wysunąć, więc ściągnąłem obudowę, pokręciłem trybikiem (pampers wysunął się i blokował możliwość przesunięcia głowicy) i wtedy przesunąłem głowicę na środek.

Czy macie może jakieś sugestie, jak przywrócić ją do życia?
  • Spec od drukarek
    Jeśli po wyjęciu głowicy drukarka się nie włącza to możesz mieć uszkodzoną karetkę jak i elektronikę. Drukarka do utylizacji.
  • Poziom 2  
    Mam dzis dokladnie to samo. Drukarka ma 4,5 roku, do dzis sprawowala sie bez zarzutow. Dzis poprostu sie nie wlaczyla. Napiecie jest na wszystkich stykach plyty, jak rowniez na lutach przycisku on/off.
    Czy moze to byc celowe dzialanie producenta? Ustawienie time-out'u po ktorym drukarka po prostu przestaje dzialac?

Pozdrawiam
  • Moderator
    qboslav napisał:
    Ustawienie time-out'u po ktorym drukarka po prostu przestaje dzialac?
    Nie!
  • Poziom 20  
    Czasem trzeba wyjąć głowice i poczekać z 30 minut bez zasilania, potem zamontować i dodać zasilanie.
  • Poziom 2  
    w moim przypadku to tez nie pomoglo.
    Zastanawiajace - zadnego przepiecia, przepalenia sciezek, smrodu, wylamania mechanicznego. Do tej pory znalazlem w sieci 4 takie same przypadki.