Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Asaj - Inteligentny DomAsaj - Inteligentny Dom
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Mondeo MK3 i brak instalacji grzania przedniej szyby

05 Lut 2012 09:19 6664 7
  • Poziom 17  
    Witam

W moim nowym aucie Ford Mondeo mk3 jest grzana przednia szyba, brak przekaznika do jej włączania oraz przycisku choc przycisk ma wtyczke .

Podlaczenie wykonam sam do szyby i przekaznika tylko pytanie czy musze przeprogramowac komputer aby ta funkcją sterował, ponoć GEM to steruje .

Pzdr MIrek
  • Asaj - Inteligentny DomAsaj - Inteligentny Dom
  • Poziom 17  
    a z kąt wiesz że przednia szyba jest podgrzewana ?
    Mam to samo auto i nie mam podgrzewanej przedniej szyby.
    Wcześniej miałem mk2 i przednia szyba była podgrzewana widocznie ford zaczyna oszczędzać .
  • Asaj - Inteligentny DomAsaj - Inteligentny Dom
  • Poziom 17  
    Bowiem szyba ma wtopione druciki grzejne , trzeba sie mocno przybliżyć , aby to zobaczyć.

Pzdr MIrek
  • Poziom 38  
    Też mam to auto i od nowości grzeje tylko strona pasażera. (3 lata już mija) Jakoś nie było czasu to poprawić. Z której strony są podłączone przewody do szyby? Rozumiem że podłączenie znajduje się na podszybiu.
  • Poziom 27  
    Nie wiem jak oryginalnie, ale kiedyś wymieniałem szybę w mondeo na taka właśnie z podgrzewaniem, chciałem uruchomić to podgrzewanie jak w oryginale ale okazało się że z włącznika idzie przewód do modułu za tapicerką od strony pasażera (u mnie brak było tego pinu) a potem na przekaźnik pod maską. Kupiłem na allegro specjalny przekaźnik włącz wyłącz załączanym stykiem s i podłączyłem wszystko. Działa do dziś.
  • Poziom 17  
    Sprawdz bezpieczniki F 11 i F13 po 30A kazdy .

Pzdr Mirek

w szrzynce obok akumulatora
  • Poziom 38  
    Obydwa bezpieczniki są w porządku tyle że przez F11 nie płynie żaden prąd muszę szukać dalej. A gdzie są przekaźniki sterujące ogrzewaniem przedniej szyby?
  • Poziom 17  
    Obok tych bezpiecznikow sa 2 przekazniki kwadratowe i ten dolny jest od szyby

chyba nr 62 ale nie daje głowy napewno jest koloru siwego

Pzdr MIrek