Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy akumulator nadaje się do wyrzucenia?

05 Lut 2012 10:12 4328 11
  • Poziom 7  
    Witam. W maju zeszłego roku nabyłem bezobsługowy akumulator Five Star 45 Ah do mojej Skody Felci. I tak sobie jeździłem na nim do września, kiedy to zaczęły się problemy z doładowywaniem (światła,dmuchawa,wycieraczki) i co jakiś czas trzeba było nosić go do domu i pomagać mu prostownikiem. Niewiele się zastanawiając wróciłem do starego obsługowego akumulatora po "przejściach" Sznejder 50 Ah ,a ten woziłem w bagażniku jako zapasowy. I tak sobie jeżdziliśmy aż do teraźniejszych mrozów, kiedy to uznałem ,że wezmę oba do domu, jednemu doleję wody destylowanej jeśli będzie trzeba, podładuję je. i tu muszę wyjaśnić, że mój prostownik wyposażony jest w diody ,które pokazują stopień naładowania baterii. No i tak podładowałem stary akumulator, po podłączeniu którego włączyły się trzy ostatnie diody i gasły w trakcie ładowania, ale gdy podłączyłem ten nowy, nie zapala się ani jedna dioda. Co to może oznaczać, że już po akumulatorze? W tym okienku pokazującym kondycję akumulatora widać zielony kolor czyli jest OK ,sprawdziłem miernikiem prąd akumulatora - ma 10,75 V . Co o tym sądzić? Pomożecie?
  • Poziom 22  
    Może być zwarta jedna cela, piszesz że akumulator jest z maja, więc jaki problem masz gewarncję i radzę z niej skorzystać.
  • Poziom 35  
    Jak ładujesz to jakie ma napięcie podczas łądowania?
  • Poziom 7  
    kidu22 napisał:
    Jak ładujesz to jakie ma napięcie podczas łądowania?

Jak to sprawdzić? W sprawach elektryczności jestem całkowitym taboretem :cry:
  • Poziom 35  
    POdepnij prostownik i mierz napięcie miernikiem.
  • Poziom 30  
    PoCoMiLogin napisał:
    Jak to sprawdzić? W sprawach elektryczności jestem całkowitym taboretem :cry:

Poczytaj i zapoznaj się z minimum wiedzy potrzebnym do zdiagnozowania twojego problemu.
    http://www.diaaut.home.pl/r1061c3x.htm
  • Poziom 42  
    SKM , a oświeć nas , jaki to inny WOLTOMIERZ jest potrzebny do mierzenia spadku napięcia na akumulatorze pod obciążeniem???
  • Poziom 30  
    To musi być super multimetr z A....o!
    Chyba nowość jakaś :)
  • Poziom 22  
    Gość jest zielony, jeżeli nie wie jak zmierzyć napięcie, chyba nie ma miernika, Prościej wymienić akumulator (gwarancja), a auto na warsztat do elektryka niech sprawdzi ładowanie i gęstość elektrolitu.
  • Poziom 7  
    Panowie, nie uwierzycie jaki jestem sprytny. Na biegunie minusowym cały czas założony był ten plastikowy kapturek ochronny. Po zdjęciu prostownik ożył i zaczął ładować. Temat zamknięty.
    Ps Ale faktycznie jestem jełop :crazyeyes: