Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Passat1,9 TD swiece właczają się w czasie pracy sil

23 Gru 2004 20:08 2529 13
  • Poziom 12  
    VW Passat1,9 TD 1991 sinik AAZ po właczeniu stacyjki automat włacza swiece i wyłancza po pewnym czasie (zaleznie od temperatury )
    Problem polega na tym ze po odpaleniu silnika przekaznik włancza ponownie swiece zarowe i grzeją w nieskoczonośc (skutkiem czego była wymiana wszystkich swiec)
    Przekażnik od swiec został wymnieniony ale bez zmian , po odłączeniu kostki stacyjki i zapaleniu silnika na ostro wszystko jest w porządku ) podłoczyłem uzywaną kostkę i problem się powtórzył .
  • Relpol
  • Poziom 12  
    1
    Czy kupiłeś go dawno?
    2
    Wymień czujnik temperatury płynu przy głowicy. Prawdopodobie poprzedni właściciel go zmostkował, aby świece mocniej grzały. Nawet latem.
  • Poziom 12  
    Kupiony został 2tygodnie temu pochodzi z niemiec sprzedajacy w Polsce miał go około miesiąca Pozdrawiam
  • Relpol
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    Wymieniłem czujnik temperatury kostkę stacyjki , moze ktoś mi podać numery tych elementów jakie mają być zamontowane .Bo problem pozostał
  • Poziom 12  
    mam to samo jak wiesz co to,to bylbym wdzieczny gg8069313
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Witam mam ten sam problem co koledzy i tez nie moge sobie poradzic prosze o pomoc moze na GG 388657
  • Poziom 15  
    Mam podobny problem, tylko że u mnie (Passat 94r 1.9TD AAZ) Świece grzeją normalnie. Lecz po uruchomieniu silnika "migają" w takt prędkości obrotowej. Jeżeli wcisne pedał gazu to migają szybciej, a jeżeli puszcze pedał to migają wolniej. Cała ta zabawa trwa jakieś 5 minut, po czym silnik jest cieplejszy i miganie ustaje. Miga kontrolka od świec i sam przekaźnik od świec. Czy ktoś może wie jak ten problem można wyeliminować?
  • Poziom 2  
    Witam mialem podobne objawy trzeba wymienic przkaznik świec żarowych
    i pomogło pozdrawiam
  • Poziom 24  
    faszon 2: czy podpowiesz mi dokładnie gdzie on sie znajduje, tam w passacie powinien być chyba taki większy sterownik a nie przekaźnik, tak mam na schemacie, no i mam podobny problem.
  • Poziom 12  
    swiece zarowe dogrzewają silnik ok 3kiloetry jazdy przy tej temper zewnetrznej to jest norma wszystko jest ok jezeli grzeją 20 min to przekaznik wymienic i czarny czujnik temp
  • Poziom 13  
    Przekaźnik (w środku jest mały układ elektroniczny z przekaźnikiem) świec żarowych znajduje się w skrzynce bezpieczników po lewej stronie kolumny kierownicy i najprawdopodobniej bedzie na nim numer 102. Bedzie on w najwyżej położonym rzedzie z przekaźnikami.
  • Poziom 2  
    Chciałbym odświeżyć temat.
    Może ktoś podpowiedzieć gdzie dokładnie znajduje się ten czujnik temperatury który steruje przekaźnikiem nr 102. Niby przekaźnik ten jest sterowany masą z tego właśnie czujnika na nóźce T. Nie mogę go znaleść, a wydaje mi się, że właśnie on jest uszkodzony, bo świece grzeją mi jeszcze 5min. po odpaleniu silnika, a powinny ok. 30s.