Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

telewizor 50"-55" LCD czy plazma- nietypowe warunki pracy

05 Lut 2012 10:51 2484 5
  • Poziom 9  
    Witam i proszę o poradę dotyczącą zakupu telewizora dla szkoły. W zalożeniu ma to byc duży telewizor o przekątnej ekranu 52-55". Wykorzystywany będzie do odtwarzania na nim kaset VHS oraz programów komputerowych. Do odbioru TV praktycznie nie będzie wykorzystywany. Warunki pracy: klasa szkolna, często z oświetleniem bocznym ( tutaj przewaga LCD nad plazmą). Jednak cenowo plazma wypada dużo korzystniej. Programy i kasety głównie z filmami przyrodniczymi.
    Sam mam w domu LCD ale nie mam porównania z plazmą, gdyz nigdy takiego telewizora nie miałem. Stąd mój dylemat : zakupić droższy LCD czy też tańszą plazmę? Chętnie też usłyszę wskazówki jakie firmy rozważyc przy zakupie a jakie sobie odpuścić.
  • sprzedawca - konsultant
    Do jakiej kwoty zakup ?
  • Poziom 9  
    Zapomniałem dodać ,że zakup jest ograniczony kwotą 5000zł
    My w klasach szkolnych zdecydowanie preferujemy plazmy ale na specjalnych wysięgnikach - chodzi o to aby słońce nie świeciło na ekran. Alą są tańsze zachowują lepsze parametry dla wyświetlania obrazu dla użytkowników.
    I dobra 50 G 30 kosztuje ok 3700 zł.
    Na 55" Kasy nie wystarczy.
    Jak duże jest pomieszczenie?
    Albo jak daleko siedzi ostatnia osoba od ekranu ?
    Tu masz test:
    http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/67131-...g30-telewizor-multimedialny-test-otwarty.html
  • Poziom 9  
    Pomieszczenie to typowa klasa szkolna. Telewizor bedzie zamontowany na ścianie nad tablicą. Chyba przeważy ekonomia i będzie plazma. Mam tylko wątpliwości dotyczące eksploatacji plazmy. Chodzi mi o to że w czasie prezentacji progarmów interenetowych często będzie na ekranie wyświetlana tapeta. Moje wątpliwości dotyczą "wypalania" się na ekranie zatrzymanego obrazu. Czy plazmy sa zabezpieczone przed tym zjawiskiem?
    Żadna plazma nie jest aż tak zabezpieczona .
    Ale masz inne problemy.
    1.Nie możesz za wysoko zawiesić ekranu bo nie jest to zgodne z przepisami zdrowotnymi.
    2.Powinien być zjeżdżany a to zupełnie inny koszt uchwytu.
    3.Jeśli będzie mimo wszystko wisiała za wysoko to tylko plazma spełni jakość kolorów kątów .

To w takim razie w klasie cenowej sięgałbym po Sharpa 52LE820 . Do takich warunków będzie idealny.