Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik 3-fazowy z przekładnią/ rozpoznanie...

05 Lut 2012 12:03 4574 10

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam.
    Mam taki silnik z przekładnią na którym nie ma żadnych tabliczek znamionowych, ani na silniku, ani na przekładni, jedyne co wiem, to że został wyjęty z przekładni ślimakowej pieca CO, proszę o ile to możliwe o razszyfrowanie danych ew. modelu:

Silnik 3-fazowy z przekładnią/ rozpoznanie...

Za trafną podpowiedż 500 pkt!
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    To jest, sądząc po konstrukcji kadłuba, silnik produkcji Tamel Tarnów, seria SZJe (SZJke, kołnierzowy).
    Konkretny model możnaby wyprowadzić po zwymiarowaniu pakietu stojana i sprawdzeniu poskoku uzwojeń/cewek (obroty). Typu i parametrów samego reduktora nie potrafię podać, ale to wykonanie planetarne, przełożenie można wyliczyć.
    V.
    EDIT: Mam pełny katalog silników Tamelu z tamtych lat, po niemiecku (!!) :)
    Postaram się wrzucić Ci fotki, skanera w domu nima :D
    Silnik 3-fazowy z przekładnią/ rozpoznanie... Silnik 3-fazowy z przekładnią/ rozpoznanie... Silnik 3-fazowy z przekładnią/ rozpoznanie...

Dzięki za info, rozebranie raczej nie wchodzi w rolę, z parametrami przekładni to sobie poradzę, najbardziej usatysfakcjonowały by mnie linki www.
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Z tym będzie problem.
    Tamel jako taki już nie istnieje, teraz to tylko podelement konsorcjum CantoniGroup... Dostęp do archiwalnych materiałów praktycznie niemożliwy (kilka razy próbowałem wydębić od nich stare katalogi)- nastawiają się na wciskanie nowego towaru jako zamiennik :)
    O dziwo, nie miałem takich kłopotów w kontaktach z dawnymi Celma i Indukta.

Według wymiarów jak na obrazkach nie dojdziesz który to silnik?
    Może ktoś inny Ci pomoże- te motoreduktory były dość popularne kiedyś, spotykałem je w różnych napędach przenośników taśmowych, mieszadeł, klap...
    V.

Zostaje nam czekać na Usera który ma coś takiego :P .
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    HA!! :D
    Podaj wymiary samego reduktora- jak mnie pamięć (niewspomagana chemicznie, niestety :) ) nie myli, to u szwagra powinien leżeć korpus- św. pam. ojciec miał coś takiego, wykorzystał do czegoś sam silnik, reszta się poniewierała w złomie, może jeszcze się zachowała tabliczka?
    V.

No to jestem w domu:
    Silnik SZJKe 28d 0,6kW Δ
    Reduktor 0,6kW obroty 11 Typ WR32
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    _PREDATOR_ napisał:

Reduktor 0,6kW obroty 11 Typ WR32

Gdzie wygrzebałeś? :)
    V.

Aż niemożliwe, u 'badylarza'/ sąsiad 100m był taki sam przy zbiorniku z miałem :P
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    To się nazywa łut szczęścia! :)
    V.

Jeszcze jedno pytanie, bo na PW 'cosik' nie chcą mi odpowiadać :P , ile to jest warte?