Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LEDowa alternatywa dla plazmy Panasonic TX-P42G30E (do 2500zl, dynamiczny obraz)

melkej 05 Lut 2012 12:13 3154 8
  • #1 05 Lut 2012 12:13
    melkej
    Poziom 2  

witam, przejrzalem mnostwo tematow, recenzji i opinii o telewizorach do 2500 w rozmiarze 40-42 cale.

spodobala mi sie plazma panasonica wymieniona w tytule tematu. niestety zabralem sie za poszukiwania kilka dni za pozno i 5 letnia gwaracja producenta mi przepadla, co przyznam niespecjalnie mnie raduje :roll:

z tego powodu szukam ledowego odbiornika, majac na uwadze jego wieksza trwalosc.

jesli chodzi o wymagania:
    full HD, 100hz, czytanie napisow z usb, fajnie jakby byla ipla, ale niekoniecznie, youtube czy przegladarki mnie zupelnie nie interesuja, na 3d tez mi nie zalezy.

zastosowanie: filmy z usb format avi, telewizja - sport, xbox

jak widac zastosowanie dosc szerokie, ze szczegolnym uwzglednieniem dynamicznych obrazow.

znalazlem:
    Toshiba 40TL838 - 2400zl - za: 3d; przeciw: toshiba :wink:
    Sharp LC40LX630E - 2300zl - za: dobre opinie, swietne odswiezanie; przeciw: nie czyta napisow - z tego co przeczytalem czyta format srt
    PANASONIC TX-L42E30E - 2600zl za: 42 cale; przeciw: cena jest moim absolutnym maxem, wolalbym taniej, ale jesli uwazacie ze sie oplaca moze byc.

nie wiem co z LG, moze LG 42LV5500 czy LG 42LE7500?? nie znam zupelnie tych tv.

no i jeszcze samsungi, tutaj problemem jest 100hz, np taki SAMSUNG UE40D5500 ma 50hz a 100hz wspomagane procesorem? jak wyglada to w rzeczywistosci?

na sony raczej mnie nie stac, zgadza sie :)?

z gory dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam

• #3 05 Lut 2012 13:18
    melkej
    Poziom 2  

no to ten sharp co napisalem w 1 poscie to zdaje sie ten sam tv tylko z minimalnie inna obudowa, prawda? :)

i nie czyta napisow, co jest dla mnie spora wada jednak, chyba ze jest jakas opcja zmiany oprogramowania?

• #4 05 Lut 2012 13:41
    AxelNext
    Poziom 38  

melkej napisał:
    no to ten sharp co napisalem w 1 poscie to zdaje sie ten sam tv tylko z minimalnie inna obudowa, prawda? :)
    Tak.
    Są 3 modele różniące się tylko kolorem obudowy w dolnej części.
    O ile pamiętam to napisy można wmuxować w film w 4 minuty i masz film z napisami :)

• #5 06 Lut 2012 00:14
    melkej
    Poziom 2  

a co myslicie o SAMSUNG UE40D5500?

wynioslby mnie najtaniej ten TV, wiec jakas tam opcja tez jest. powinno byc plynnie podczas ogladania sportu?

• #6 06 Lut 2012 14:41
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #7 06 Lut 2012 19:17
    melkej
    Poziom 2  

zdecydowalem sie na zakup PANASONIC TX-P42ST30E czyli na dobra sprawe wrocilem do punktu wyjscia, gdyz w porowananiu do g30 sa to bardzo podobne telewizory. zaden z tych ledow nie do konca mi sie podobal, a zarowno uslyszalem jak i przeczytalem duzo pozytywnych opinii o ww plazmachach panasonica.

generalnie opinie byly takie ze zaden z tych ledow nie umywa sie do panasonica, wiec przeboleje juz moje gapiostwo jesli chodzi o 5 letnia gwarancje.

dzieki wszystkim za rady!
    jesli komus bedzie to potrzebne moge opisac wrazenia z uzytkowania jak tylko bedzie stal u mnie w domu ;-)

• #8 06 Lut 2012 21:57
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #9 07 Lut 2012 20:56
    Willy Coyote
    Poziom 13  

a nie do końca zabieg ;)

mi moja plazma zaczęła psuć nerwy swoimi humorami, a kupiona pod koniec 2006 roku u Pana Krzysztofa (KiKi, LOCOLOCO - polecam bardzo).
    choć w sumie to padła i po 5 latach :( ew. gwary

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson