Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Waillant błąd f 22.Czy trzeba wymienić wymiennik

05 Lut 2012 12:25 3197 4
  • Poziom 2  
    Posiadam piec Vaillant ecoTec plus 186/3-5 .Pojawił sie problem wysokie ciśnienie 2.8, po pewnym czasie zaczął grzać jeden grzejnik (grzał ale bardzo słabo). W piecu pojawiły sie szumy a nawet tzw grzechotanie (chyba w wymienniku) ,również w innych grzejnikach na poddaszu były szumy gdy załączył sie piec .Pojawił sie serwisant który stwierdził ze to prawdopodobnie wymiennik jest zakamieniony pospuszczał wodę z pieca była brudna .Pozakręcał grzejniki żeby mógł tylko ten jeden pracować który grzał słabo .Ciśnienie wróciło do normy ,grzechotania juz nie było zainkasował 300 złotych. Poodkręcałem resztę grzejników i po paru godzinach znowu zaczęło sie szum a następnie grzechotanie w wymienniku .Dziś piec po raz pierwszy pojawił błąd F22 piec sie wyłączył ponownie go włączyłem zmniejszyłem na piecu pokrętło od ogrzewania grzejników ale jest wysokie ciśnienie pojawiło sie 3.1 .Postanowiłem wyłączyć piec. Wcześniej zrobiłem odpowietrzenie w grzejniku spuściłem z litr wody była brudna. Co można w takim przypadku zrobić .Piec mam ponad rok .

Zapomniałem dodać ze przed tym grzechotaniem w piecu ,wyciekła woda na zasobnik wodny z prawdopodobnie z rurek metalowych . temperatura wody w zasobniku ustawiona 35 stopni a po odkręceniu kranu leci bardzo gorąca.Z góry dziękuje za odpowiedzi
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 23  
    Czy kocioł jest na gwarancji?
    Czy przy ciśnieniu 3,1 cieknie zawór bezpieczeństwa?
    Czy masz zamontowany filtr na powrocie do kotła?

Dodano po 46 [minuty]:

F22 oznacza brak przepływu wody kotłowej.
    W tym modelu oznacza brak różnicy (skok) ciśnienia w chwili startu pompy.
    Gruchotanie i brak przepływu wody grzewczej do grzejników - pompa.
    Ciśnienie powyżej 3 barów a zawór bezpieczeństwa suchy - czujnik pomiaru ciśnienia.
    Obie dolegliwości razem + VU 186 - kamień z nagrzewnicy pływa po całej instalacji.
  • Poziom 2  
    1. Tak mam gwarancje przedłużoną o kolejne 12 miesięcy w sumie 24 miesiące . 2. Zawór nie cieknie przy ciśnieniu 3.1 bara 3.Raczej nie mam filtra (nie wiem jak to wygląda)

Dodano po 7 [minuty]:

Pompa była sprawdzana jest dobra (serwisant na chwile podłączył swoja) Stwierdził ze to będzie wymiennik i ze sie nie opłaca go odkamieniać bo za pól roku będzię to samo
  • Poziom 23  
    grzesiek19800 napisał:
    Stwierdził ze to będzie wymiennik i ze sie nie opłaca go odkamieniać bo za pól roku będzię to samo

Brednie.
    Zapłaciłeś 300,oo zł mając piec na gwarancji?

Jeśli nie chcesz stracić gwarancji nie możesz sam naprawiać kotła.
    A jeśli nie wiesz jak wygląda filtr to tym bardziej nie powinieneś.
  • Poziom 19  
    Obniż ciśnienie w instalacji c.o. do 1,2.
    F.22 nie mówi o braku skoku ciśnienia.
    Woda na zasobnik wyciekła prawdopodobnie z zaworu bezp., ale nie wiesz gdzie on jest, to nie ten przy zasobniku.
    Wzrost ciśnienia powoduje niedomknięty lub nieszczelny zawór napełniania, ew. nieszczelna wężownica zasobnika.
    W kwestii hałasu bardziej podejrzewam:
    -zanieczyszczony filtr zewnętrzny lub wewnętrzny, albo oba,
    -zapowietrzenie kotła i wężownicy zasobnika -odpowietrzyć wielokrotnie przez P.0,
    -niesprawny lub zamknięty odpowietrznik pompy,
    -inne zanieczyszczenie w kotle,
    -nieprawidlowe funkcjonowanie zaworu 3dr
    Znajdź, przez infolinię lub stronę Vaillanta, serwisanta z upr. gwarancyjnymi, z tym że zanieczyszczenie nie jest usterką gwarancyjną.