Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czujnik temperatury Kocioł SAS zwariował

05 Lut 2012 12:39 5566 4
  • Poziom 14  
    Witam,
    Mam Sterownik do pieca węglowego Elster 2004 Firmy SAS.

Niestety czujnik oznaczony jako T99 (w miedzianej obudowie) zwariował.

Temperatura raz jest normalna raz powoli idzie do 100. Gdy sie go uderzy pare razy na chwile wraca do normy. Niema go za bardzo jak rozebrać.

Jest to sprawa dość pilna - bo są duże mrozy - a bez tego czujnika nie uruchomię pieca (pompa wody nie wystartuje)

Prosiłbym o pomoc- ew. jaki czujnik wsadzić zamiast tego ? (o identycznych parametrach)
  • Poziom 27  
    Pompę możesz dać bezpośrednio z sieci. Nawet musisz.
    Co do czujnika, nie wiem.
  • Poziom 14  
    tak, ale musiałbym odpiąć sterownik.

Tak czy siak, nie miałem wyjścia- rozciąłem czujnik temperatury i w środku wiadomo, czujnik wymaziany jakąś dziwną substancją typu silikon/wazelina.

Moje pytanie- w czym ten czujnik był znużony ? Bo jeśli wyczyszczę z tej mazi i włożę z powrotem do tej miedzianej rurki nie wiem czy odczyty będą prawidłowe?
  • Poziom 27  
    Czujnik zapewne w paście (takiej jak do procesorów).
    Czy taki?
    Znalazłem w necie forum elstera, i zarzekają się, że nigdzie nie kupi się czujnika do ich sterowników poza ich sklepem. Ktoś napisał, że tam siedzi zwykły LM335 za 2,50zł.
    Musiałbyś rozłupić tą końcówkę czujnika i zobaczyć. Co tam jest i jak podłączone. Jeśli jest martwy, to mu nie zaszkodzi...
  • Poziom 14  
    dokładnie taki, i owszem LM335.

Pasty do procesorów to nie przypomina, taki jakby rzadki sylikon o zapachu smaru....

Wyczyściłem, zarobiłem od nowa - i narazie działa - ale podaje chyba za niską temp.
    Pewnie przez brak tej "pasty"