Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[mk3] Golf 1.8 75 KM 95 rok Joker - brak pracy 4 cylinder

05 Lut 2012 13:16 4394 4
  • Poziom 8  
    Witam. Problem od jakiegoś czasu polega na tym że jak silnik trochę się rozgrzeje i temperatura zaczyna pomału dochodzić do 70st to i na benzynie i na gazie pracuje tak jak na filmiku poniżej (dziś rano nagrałem):

Link

4-ty cylinder (od lewej licząc - od rozrządu) się zaczyna wyłączać, przełożenie świecy, przewodu nic nie daje, ściągając ze świecy na tym cylindrze przewód podczas pracy silnika (już trochę rozgrzanego) brak jakiegokolwiek efektu. Przewody zapłonowe były zmieniane rok temu i moim zdaniem są dobre, świece ładny jasnoszary kolorek czyli mieszanka ideał i na pb i na lpg, kopułka ok, palec ok, czujnik halla eliminuję ponieważ gdyby coś było nie tak to i na zimnym silniku by tak pracował, a na zimnym jest ok. Przepustnica? To jednopunkt... Aż takich objawów nie powoduje. Silnik krokowy... Oba by padły? i benzyna i lpg? odpada bo pali normalne ilości benzyny i gazu, nie wiem panowie co się dzieje i proszę bardzo o jakieś porady.

Wydaje mi się że jest to kwestia mechaniczna w głowicy, zawory na 4 cylindrze tylko co im dolega?? Szklanka ciśnienia nie trzyma? przecież oczywiste jest - według zasad rozszerzalności cieplnej materiałów - że powinna się uszczelniać i trzymać ciśnienie.

p.s. ciśnienie na cylindrach wzorowe. jak zwiększam obroty to pracuje praktycznie równo, słychać przerwę ale co jakiś czas nie non stop

pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Mam u siebie ten sam problem kropka w kropkę i szukam odpowiedzi już sporo czasu. Jedyna różnica to auto Golf mk2 silnik 1.3 MH na gaźniku. Temat wygasł a bardzo mnie ciekawi odpowiedź czy problem został rozwiązany.
  • Poziom 10  
    te powietrze lewe sprawdź wykręcając cały wtryski a potem wykręć podstawę i dokładnie obejrzyj od dołu, [mk3] Golf 1.8 75 KM 95 rok Joker - brak pracy 4 cylinder od góry może wydawać się całkiem dobra.Wymień wężyki takie cienkie od tyłu przy okazji koszt niewielki, a może pomóc, ja dałem 6 zł za metr. A to ze nie pali na cylinder to inna sprawa mi nie-dopala na 2 ale to chyba kabelki.
  • Poziom 8  
    problemem był pęknięty wąż idący od serwa do kolektora ssącego. bodajże wspomaganie serwa.