Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak połączyć TP-Link WR340G z routerem Siemens SLI530 od neti??

pyskata007 05 Lut 2012 13:17 2712 13
  • #1 05 Lut 2012 13:17
    pyskata007
    Poziom 7  

Witam, tak jak w temacie chciałam się dowiedzieć czy istnieje możliwość połączenia tych routerów?? Problem jest taki że mam internet od Netii on z kolei jest dostarczany poprzez kabel telefonu stacjonarnego (ówcześnie pochodzącego od TP) (gdyby nie to to odrazu podłączyłabym TP-Linka), który jest podłączony do routeru Siemens SLI530, niestety antena się urwała, co prawda działa wifi ale dosyć kiepsko, tzn jest słaby zasięg. Mieszkam w domku jednorodzinnym i jest problem z netem pomiędzy pomieszczeniami. Czasem zdarza się że zrywa połączenie, tzn jest połączenie laptopa z routerem ale nie ma dostępu do internetu. Taka sytuacja zdarza się o ile router jest przeniesiony do innego pokoju (gdyż jest podłączany do TV). W innym przypadku nie zrywa połączenia ale zasięg marny. Wifi jest u mnie niezbędne bo mam 3 laptopy. I się zastanawiam, bo mam router TP-Link WR340g i czy da się go połączyć jakoś z tym Siemensem (przez wifi było by najlepiej) żeby to działało? Tzn np. kabel od tel+siemens+tp-link (a z niego inne kompy będą miały neta)?? Lub jakieś inne rozwiązanie, chętnie wysłucham możliwości:) Proszę o pomoc i odpowiedz.

0 13
  • #2 05 Lut 2012 13:23
    opamp
    Użytkownik obserwowany

Nie taniej i łatwiej jest wywalić Simensa i dać router z ADSL"em?

0
  • #3 05 Lut 2012 13:29
    pyskata007
    Poziom 7  

hm, szczerze to się nie znam na tym. Nie wiem jakie rozwiązanie jest najlepsze. Jeżeli się okaże że takie rozwiązanie nad jakim myślę jest bezcelowe, wiadomo będę zmuszona kupić nowy. Po prostu mam jeden router już w domu i pomyślałam że może da się go wykorzystać. Z netią wyszła dziwna sprawa bo miałam jakiś czas temu przedłużaną umowę i miałam dostać nowy router (netia spot) i niby internet bez konieczności posiadania telefony (który jest nie używany bo wszyscy mają komórki), ale ta baba tak zamieszała że w rezultacie przedłużono umowę (z telefonem) i bez routera. Było to robione przez tel, jak się okazało router dostawali jak się przez neta zamawiało. Rozmowy nie dało się odzyskać by im udowodnić że wprowadzono mnie w błąd. Reasumując, na inny router od netii liczyć nie mogę, więc pozostaje albo połączeni tych co są, no a jak nie to ten adsl, tylko jaki?

0
  • #4 05 Lut 2012 13:50
    faraway.pl
    Poziom 16  

Adsl 2/2+ jak zależy ci na stabilnym wifi to nie kupuj tych najtańszych
    Włożysz wtyczkę od telefonu do niego stacjonarny podepniesz przez kabel lan, a z anteny będzie ci transmitował sygnał bezprzewodowy na cały dom.
    niektóre modele mają polskiego kreatora który pomaga skonfigurować to ustrojstwo, jednak ja zalecam pomoc fachowca przy podłączeniu, pomoże prawidłowo poustawiać i sieć zabezpieczyć.
    Jedno urządzenie rozwiąże wszystkie problemy które opisałaś.

0
  • #5 05 Lut 2012 20:37
    opamp
    Użytkownik obserwowany

TP-Link TD-W8960N

0
  • #6 05 Lut 2012 23:14
    CHACA
    Poziom 43  

Mozna jeszcze tanszym kosztem naprawic Siemensa. Dokupic przejsciowke pictaila i wyprowadzic gniazdo pod zewnetrzna antene, aczkolwiek jest to robota dosc precyzyjna i niestety bez ingerencji do srodka urzadzenia sie nie obedzie. Dlatego musi to zrobic ktos z doswiadczeniem. W innym przypadku pozostaje zakup nowego ADSL-a.

0
  • #7 10 Kwi 2012 11:26
    pyskata007
    Poziom 7  

Kupiłam tak jak tu ktoś poradził TP-LINKA W8960N. I było by wszystko pięknie gdyby nie to że zasięg marny. To jakiś koszmar. Piętro niżej i po zasięgu (zaledwie jedna kreska, a czasem traci). I co teraz?? Kupić dwie anteny TL-ANT2408CL ??? To coś pomoże??

0
  • #8 10 Kwi 2012 12:17
    hermes-80
    Poziom 43  

Pokaż tego Siemens SLI530 - zdjęcie lub manual bo wydaje mi się, że ludzie cię wprowadzili w błąd i koszty pisząc, że nie da się podłączyć TP-Link WR340g kablem do Simensa i korzystać z wifi TP-L w domu.

OK - znalazłem manuala: Link jak już spisujesz jakieś modele do dokładnie - bo się można naszukać i nic nie znaleźć: Siemens SLI5300

Teraz masz:
    - Simensa ADSL
    - TP-L ADSL
    - TP-L ETH

Jeśli możesz oddać tego TP-L ADSL lub wymienić na AP/router ETH - to zrób to.

Simensa można naprawić - wystarczy tylko lutownica.
    Dom z kondygnacjami jest ciężko pokryć jednym urządzeniem - poza tym komunikacja jest dwukierunkowa więc stabilność również zależy od kart sieciowych w laptopach.

Dobrym rozwiązaniem jest jedno urządzenie wifi na piętro łączone kablem z głównym routerem.

Tak możesz zrobić z Semensem i TP-Link WR340g. Jeżeli naprawisz wifi to wtedy masz jedno urządzenie na piętro - oczywiście do tego jest potrzebna odpowiednia konfiguracja.

Jeśli nie da się zwrócić zakupionego sprzętu to jego też możesz zastosować.

0
  • #9 10 Kwi 2012 12:38
    CHACA
    Poziom 43  

Generalnie można podpiąć WR340G pod tego Siemensa. Kabelkiem ethernetowym z dowolnego portu LAN siemensa do portu LAN WR-a. W TP Linku jedynie trzeba wyłączyć DHCP.

0
  • #10 10 Kwi 2012 13:36
    pyskata007
    Poziom 7  

Witam. Kupiłam tego TP-Linka W8960N w Komputroniku i wątpię że znajdą rację bytu dla zwrotu, więc 189zł wydałam już tak czy inaczej (jedynie może sprzedać).

Tak jak pisałam jaki problem był z tym siemensem. Fakt antenka urwana, znaczy trzyma się na jakimś kabelku, ale problem często był z tym routerem nawet jak był dobry, często się zawieszał i rozłączał, co było zresztą zgłaszane netii ale jak to w netii nic sobie z tego nie robili i w dodatku zostałam zrobiona na szaro przy przedłużaniu umowy bo miałam mieć niby bez telefonu (i ze nie będę płacić za linie) tylko sam net + nowy router, okazało się że bedzie brak routera, brak telefonu i płacę tyle samo co wcześniej z telefonem:) No nie ważne.

Problem teraz jest tylko z zasięgiem. Czekałam na odpowiedź jakąś i szukałam info ale nic nie znalazłam więc sobie już podarowałam i kupiłam tego tp-linka 8960n. Ale teraz znowu jest problem z zasięgiem. I nie powiem bo coś mnie już trafia tylko kasę tracę. Piętro niżej jest jeden laptop i netgear wnc2001 do n-ki. Lapek ma nielada problem z zasięgiem. Eh a teraz wychodzi na to że Siemensa i WR340G można było jednak je połączyć:(??? Tak wogóle ten siemens jest w standardzie g zresztą tak jak wr340g chyba?? Z tego co wiem standard G nie pozwala na przesyłanie strumieni HD czy coś, a do N-ki to jest chyba wykorzystywane (adapter specjalnie kupiony po zmianie Simensa- bo przy nim nie było zasięgu na dole:/) Obecnie mam internet z netii o prędkości ok 13-14MB/s. Więc bardzo proszę o poradzenie co mam zrobić. Sprzedać tego TP-linka 8960N na allegro czy już do zostawić i połączyć z WR340G? I Jeśli tak to jak to połączyć?? Kablem LAN do portu LAN i w jednym i w drugim?? Co z IP bo domyślnie oba mają z jedynkami więc domyślam się że będzie konflikt??

0
  • #11 10 Kwi 2012 14:32
    hermes-80
    Poziom 43  

Cytat:
    Z tego co wiem standard G nie pozwala na przesyłanie strumieni HD czy coś, a do N-ki to jest chyba wykorzystywane

Najpierw przedstawia się schemat sieci w domu szkic - potem założenia - co chcesz osiągnąć - bo już widzę, że zaczynasz mieszać wprowadzając w połowie tematu nowe zachcianki.

Skoro Semens rwał połączenie to zobaczysz jak się zachowuje TP-L.
    Połącz oba routery portami LAN.
    Na WR340G:
    WAN ustawiasz na dynamic IP (pozostawiasz port pustym).
    - LAN - nadajesz mu IP z podsieci TP-L ADSL ale z poza puli jego serwera DHCP
    Konfigurujesz wifi jako AP i nadajesz mu identyczne parametry SSID i szyfrowania jak ADSL ale oddalone o 6 kanałów (1,6,13).
    Znosisz WR340G na dół i ustawiasz go w miarę centralnym punkcie aby było jak najmniej przeszkód fizycznym miedzy nim, a odbiornikami.

0
  • #12 10 Kwi 2012 15:06
    pyskata007
    Poziom 7  

Nie mam nowych zachcianek, sory jeśli tak to sformulowałam że namieszałam, nie wiem jak się dobrze wyrazić. Ok odpoczątku tu zamieszczam plan domu :
    Jak połączyć TP-Link WR340G z routerem Siemens SLI530 od neti??

Na piętrze drugim tam gdzie zaznaczone jest obecnie router (8960n), dałam go wcześniej tam gdzie jest Panasonic, ale na dole był problem z zasięgiem, dlatego do dałam do Holu.

Chodzi mi o to bym mogła mieć router (tp link 8960g) tam gdzie panasonic, a drugi wr340g na dole (gdzie umiejscowić to obojętne). Mam kabel entrhernet o dł 10m.

Co do pytania o Siemensa, to tylko dlatego że nie wiem czy lepiej zostawić już tego tp linka czy naprawiać siemensa i jednak sprzedać. Napisałam jaką mam prędkość w tym względzie by ktoś mi doradził co do routerów. Ale ok już nie mieszając załóżmy że zostają tplinki.

0
  • #13 10 Kwi 2012 15:46
    hermes-80
    Poziom 43  

Bardziej chodzi o schemat logicznego połączenia sprzętu.

Schemat połączeń już dostałaś, również uproszczona konfiguracje - atakuj temat na żywym organizmie.

0
  • #14 10 Kwi 2012 21:42
    pyskata007
    Poziom 7  

Ok. Trochę poszperałam i metodą prób i błędów doszłam co i jak i podłączyłam. TP-Link W8960N jest na górze, do jego portu LAN podłączyłam kablem (10m) do portu LAN TP-Linka WR340G, który jest na dole. W ustawieniach 8960n nic nie zmieniałam, a w wr340g dałam server DHCP disable i ustawiłam LAN (IP: 192.168.1.153). Internet jest i w jednym i w drugim. Wszystko działa. Na górze zasięg jak trzeba, na dole tam gdzie jest router 340g - chodzi o pokój w którym jest -też zasięg super ale pokój obok już znowu tylko 2/3 kreski- zależy gdzie jest lapek. Nawet to nie jest ściana nośna a i tak jest słabo. Co ciekawe na górze wykrywa 340g z pełnym zasięgiem. No nie ważne, ważne że działa:) Na pewno jest lepiej niż było:) W moim laptopie chociaż ma 3 lata nie ma problemu nigdzie z zasięgiem może dlatego że mam "dobrą" kartę sieciową (Intel 4965AGN). Dzięki za zainteresowanie i za wskazówki:) Pozdrawiam:)

0