Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pompa Oleju / Turbo Mazda 6 2.0 citd 136 KM

05 Lut 2012 13:27 6869 11
  • Poziom 7  
    Witam , mam pytanie . mianowicie padło mi Turbo w MAZDA 6 2.0 CITD 136KM , oddałem do regeneracji powiedzieli ze nie da się z regenerować bo za duże luzy są ... wiec zakupiłem nową będzie w Poniedziałek, ale co mogło być przyczyna rozsypania się TURBO, Auto niedawno kupiłem w Niemczech od właściciela Przebieg 192Tys rok 2003 ! silnik nie odpalał.. po ciężkich próbach u mechaników w końcu go zrobili. wymienione Było: Kompletny rozrząd , pompa paliwa, filtry , olej, wtrysk i sterownik wtrysku, komputer pokładowy, pierścienie , panewki, uszczelka pod głowica i planowanie głowicy było, no i teraz Turbo bo kopcił brał olej i nie miał mocy.. a przyczyną zepsucia się tych wszystkich wymienionych rzeczy był komputer pokł. i teraz nie wiem czy turbo tez od tego się rozwaliło czy pompa oleju?? bo jak odpaliła mazda to turbo raz chodziło raz nie i kopcił aż po 200km przestało chodzić,,, Jak sprawdzić pompę oleju?? w jaki sposób ?? Ktoś pomoże??

Dodano po 1 [minuty]:

Zakupiłem nową ( Używkę) ale z małym przebiegiem i w 100% sprawna z roczna gwarancją...za ponad Tysiąc zł
  • Poziom 12  
    j bym sprawdził ściągając miskeolejową,wziął jakieś naczynie z olejem żeby zanurzyć smok i żeby ktoś auto zapalił na chwilke żeby zobaczyć czy zaciągnie oleju przez smok.
  • Poziom 7  
    aha,,, jak ciągnie olej czyli jest wszystko ok..?? a Turbo czemu mogło się zepsuć??
  • Poziom 32  
    Adas220 napisał:
    j bym sprawdził ściągając miskeolejową,wziął jakieś naczynie z olejem żeby zanurzyć smok i żeby ktoś auto zapalił na chwilke żeby zobaczyć czy zaciągnie oleju przez smok.

Po takim teście to tylko szrot :cry:
  • Poziom 12  
    Wojtku,ale czemu? na parę sekund można tylko żeby zobaczyć czy zaciągnie i nic więcej
  • Poziom 7  
    czyli lepiej tak nie próbować?? To może manometrem ciśnienie sprawdzę jakie jest?? Czym najlepiej przeczyścić przewody i intercooler czy jak to się nazywa...?? czy coś jeszcze muszę zrobić przy wymianie tej turbiny??
  • Poziom 19  
    Adas220 napisał:
    Wojtku,ale czemu? na parę sekund można tylko żeby zobaczyć czy zaciągnie i nic więcej

W życiu nie słyszałem o takiej metodzie. Pomijam fakt możliwości uszkodzenia silnika, a burdel w garażu i widok gościa trzymającego miskę... to by było coś. :D
    Ciśnienie sprawdź manometrem, przynajmniej wynik będzie miarodajny.
  • Poziom 7  
    a gdzie ten manometr podłączyć?? do których z przewodów??

Dodano po 4 [minuty]:

i co do Turba to mogło się zepsuć jak komputer pokładowy padł popsuł wtrysk sterownik wtrysku... Czy raczej nie powinna się Turbawka od tego zepsuć.. miała około 4mm luzu <---> i około 1mm może 1,2 mm luz osiowy.. Powiedzieli na to turbo złom.!
  • Poziom 32  
    Jak to gdzie ? Tam gdzie zawsze.
  • Poziom 7  
    a jakie powinno być ciśnienie?? czy brak ciśnienia spowoduje awarie turba??
  • Poziom 32  
    Proponuję poszukać wiedzy a potem zabrać się za diagnozę.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Dosyć tego, zamykam.