Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Beretta 12/22 Przeciekający zawór bezpieczeństwa

05 Feb 2012 14:56 7644 12
  • Level 8  
    Mam problem z zaworem bezpieczeństwa zaczął mi przepuszczać wodę przy każdym ciśnieniu jak jest 1bar to tylko się sączy natomiast gdy piec pracuje i wzrasta temperatura to z zaworu leci mocniej czy można samemu coś zrobić, postanowiłem zaślepić zawór i teraz woda nie wycieka,ale kiedy temperatura na piecu osiąga 65stopni to ciśnienie wzrasta do 4barów bo nie ma gdzie wypłynąć czy mi coś nie pęknie w piecu co mogę z tym problemem zrobić proszę o poradę.
    [22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 23  
    pizdzior wrote:
    Mam problem z zaworem bezpieczeństwa zaczął mi przepuszczać wodę przy każdym ciśnieniu jak jest 1bar to tylko się sączy natomiast gdy piec pracuje i wzrasta temperatura to z zaworu leci mocniej czy można samemu coś zrobić, postanowiłem zaślepić zawór i teraz woda nie wycieka,ale kiedy temperatura na piecu osiąga 65stopni to ciśnienie wzrasta do 4barów bo nie ma gdzie wypłynąć czy mi coś nie pęknie w piecu co mogę z tym problemem zrobić proszę o poradę.

Doprowadzisz do nieszczęścia!!!

Najprawdopodobniej to naczynie kompensacyjne.
    Masz pompkę samochodową?
  • Level 8  
    Tak mam pompkę, zastanawiałem się nad tym, żeby dopompować powietrza do naczynia kompensacyjnego, tylko nie wiem ile.
  • Level 30  
    Napompuj do 1 bar ale po spuszczeniu wody z kotła operacja ta pomoże ustabilizowaniu ciśnienia w instalacji nie naprawi zaworu bezpieczeństwa jeżeli jest uszkodzony.
  • Level 8  
    W jaki sposób mogę spuścić wodę z pieca żeby napompować powietrza.
  • Level 30  
    W tym temacie ci nie pomogę ponieważ nie znam tego kotła, może masz gdzieś zawór spustowy na instalacji
  • Level 23  
    pizdzior wrote:
    W jaki sposób mogę spuścić wodę z pieca żeby napompować powietrza.

Zakręć zawory odcinające kocioł od instalacji CO, wyłącz zasilanie 230V i jeśli kocioł nie posiada zaworu spustowego spróbuj przez filtr na powrocie spuścić wodę z kotła - manometr pokaże spadek ciśnienia do 0.
    Zapnij pompkę do wentyla na naczyniu kompensacyjnym, powinna dalej wyciekać woda. Pompuj małymi porcjami, aż przestanie wyciekać woda a ciśnienie na pompce pokaże 1 Bar - na manometrze kotła ma być 0.
  • Level 20  
    Możesz spuścić przez ten kapiący zawór bezpieczeństwa.
  • Level 8  
    Dopompowałem powietrza do naczynia kompensacyjnego 1bar i jest wszystko w porządku teraz ciśnienie jest 1,6bara przy temperaturze 65stopni na piecu,za fachową poradę dziękuję. Jedynie nie udało mi się zrobić zaworu bezpieczeństwa,gdzie mógłbym kupić taki zawór i ile kosztuje.
  • Level 23  
    pizdzior wrote:
    Dopompowałem powietrza do naczynia kompensacyjnego 1bar i jest wszystko w porządku teraz ciśnienie jest 1,6bara przy temperaturze 65stopni na piecu,za fachową poradę dziękuję. Jedynie nie udało mi się zrobić zaworu bezpieczeństwa,gdzie mógłbym kupić taki zawór i ile kosztuje.

Wejdź na - http://www.beretta.pl/berettapl/web/xcms/polcontact/1_purchase.htm

Znajdziesz wykazy osób z Twojego sąsiedztwa.
  • Level 8  
    Zawór kupiłem nowy i teraz jest wszystko w porządku. Dziękuję za wszystkie porady, temat uważam za zamknięty.
  • Level 23  
    pizdzior wrote:
    Zawór kupiłem nowy i teraz jest wszystko w porządku. Dziękuję za wszystkie porady, temat uważam za zamknięty.

To super.
    Następny szczęśliwy rodak.
    Wiesz, że fabryka urządzeń firmy Beretta jest w Toruniu?
  • Level 1