Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Beretta 12/22 Przeciekający zawór bezpieczeństwa

pizdzior 05 Feb 2012 14:56 9360 12
    pizdzior
    Level 9  
    Mam problem z zaworem bezpieczeństwa zaczął mi przepuszczać wodę przy każdym ciśnieniu jak jest 1bar to tylko się sączy natomiast gdy piec pracuje i wzrasta temperatura to z zaworu leci mocniej czy można samemu coś zrobić, postanowiłem zaślepić zawór i teraz woda nie wycieka,ale kiedy temperatura na piecu osiąga 65stopni to ciśnienie wzrasta do 4barów bo nie ma gdzie wypłynąć czy mi coś nie pęknie w piecu co mogę z tym problemem zrobić proszę o poradę.
    1tropek
    Level 23  
    pizdzior wrote:
    Mam problem z zaworem bezpieczeństwa zaczął mi przepuszczać wodę przy każdym ciśnieniu jak jest 1bar to tylko się sączy natomiast gdy piec pracuje i wzrasta temperatura to z zaworu leci mocniej czy można samemu coś zrobić, postanowiłem zaślepić zawór i teraz woda nie wycieka,ale kiedy temperatura na piecu osiąga 65stopni to ciśnienie wzrasta do 4barów bo nie ma gdzie wypłynąć czy mi coś nie pęknie w piecu co mogę z tym problemem zrobić proszę o poradę.

Doprowadzisz do nieszczęścia!!!

Najprawdopodobniej to naczynie kompensacyjne.
    Masz pompkę samochodową?
    pizdzior
    Level 9  
    Tak mam pompkę, zastanawiałem się nad tym, żeby dopompować powietrza do naczynia kompensacyjnego, tylko nie wiem ile.
    zybie
    Level 30  
    Napompuj do 1 bar ale po spuszczeniu wody z kotła operacja ta pomoże ustabilizowaniu ciśnienia w instalacji nie naprawi zaworu bezpieczeństwa jeżeli jest uszkodzony.
    pizdzior
    Level 9  
    W jaki sposób mogę spuścić wodę z pieca żeby napompować powietrza.
    zybie
    Level 30  
    W tym temacie ci nie pomogę ponieważ nie znam tego kotła, może masz gdzieś zawór spustowy na instalacji
    1tropek
    Level 23  
    pizdzior wrote:
    W jaki sposób mogę spuścić wodę z pieca żeby napompować powietrza.

Zakręć zawory odcinające kocioł od instalacji CO, wyłącz zasilanie 230V i jeśli kocioł nie posiada zaworu spustowego spróbuj przez filtr na powrocie spuścić wodę z kotła - manometr pokaże spadek ciśnienia do 0.
    Zapnij pompkę do wentyla na naczyniu kompensacyjnym, powinna dalej wyciekać woda. Pompuj małymi porcjami, aż przestanie wyciekać woda a ciśnienie na pompce pokaże 1 Bar - na manometrze kotła ma być 0.
    aadamuss
    Level 20  
    Możesz spuścić przez ten kapiący zawór bezpieczeństwa.
    pizdzior
    Level 9  
    Dopompowałem powietrza do naczynia kompensacyjnego 1bar i jest wszystko w porządku teraz ciśnienie jest 1,6bara przy temperaturze 65stopni na piecu,za fachową poradę dziękuję. Jedynie nie udało mi się zrobić zaworu bezpieczeństwa,gdzie mógłbym kupić taki zawór i ile kosztuje.
    1tropek
    Level 23  
    pizdzior wrote:
    Dopompowałem powietrza do naczynia kompensacyjnego 1bar i jest wszystko w porządku teraz ciśnienie jest 1,6bara przy temperaturze 65stopni na piecu,za fachową poradę dziękuję. Jedynie nie udało mi się zrobić zaworu bezpieczeństwa,gdzie mógłbym kupić taki zawór i ile kosztuje.

Wejdź na - http://www.beretta.pl/berettapl/web/xcms/polcontact/1_purchase.htm

Znajdziesz wykazy osób z Twojego sąsiedztwa.
    pizdzior
    Level 9  
    Zawór kupiłem nowy i teraz jest wszystko w porządku. Dziękuję za wszystkie porady, temat uważam za zamknięty.
    1tropek
    Level 23  
    pizdzior wrote:
    Zawór kupiłem nowy i teraz jest wszystko w porządku. Dziękuję za wszystkie porady, temat uważam za zamknięty.

To super.
    Następny szczęśliwy rodak.
    Wiesz, że fabryka urządzeń firmy Beretta jest w Toruniu?
    User removed account
    Level 1