Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Miernik sygnału satelitarnego HoriZON HDSM v2.5 nie wyświetla jakości sygnału.

szybkiseq 05 Feb 2012 15:13 4347 2
    szybkiseq
    Level 9  
    Witam od kilku lat posiadam miernik sygnału satelitarnego Horizon HDSM 2.5.
    Nigdy nie było z nim problemów. ustawiałem miernik na satelitę HODBIRD i porostu szukałem sygnału. Ustawienie anten z tym miernikiem zajmowało nie dłużej niż 2 minuty.

Kilka dni temu miernik przestał działać prawidłowo. Pokazuje siłę sygnału "S" ale nie pokazuje jakości "Q" w miejscu gdzie powinien pokazywać jakość ciągle wyświetlany jest komunikat "Searching".
    Po podłączeniu do prawidłowo ustawionej anteny wyświetla siłę sygnału "85" a jakości nie tylko dalej wyświetla "Searching".
    Występuje też dziwne zjawisko po przekręceniu konwentera o 180 stopni (Gniazda wyjścia sygnału ustawione w niebo) to miernik pokazuje siłę sygnału i jakość sygnału poprawnie.

Proszę o pomoc. Może ktoś ma jakiś pomysł ewentualnie namiar na jakiś dobry serwis takich mierników.
    wpat
    Level 22  
    Może to wina kabla pomiędzy miernikiem i anteną, zmęczenie materiału może gniazda w mierniku, sprawdź czy poprawnie wychodzi zasilanie na LNB. Serwis do niego znajdziesz zapewne po kontakcie z dystrybutorem:
    Wisat
    Cegłowska 34,
    01-803 Warszawa

Tel: + 48 22 669 10 39
    LEONS25
    Level 1  
    Ja posiadam miernik SAT-Finder,sprawuje się całkiem nieźle do zakupienia w firmie Elkam Wolumen 2