Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kuchenka microfalowa Siemens hf 16056

WWiechu 05 Lut 2012 15:18 1163 5
  • #1 05 Lut 2012 15:18
    WWiechu
    Poziom 2  

Witam.
    Zwracam się z uprzejmą prośbą o krótką diagnozę. W czasie używania kuchenki Siemens HF 16056 pod obracającym się talerzem pojawiły się iskry. Natychmiast wyłączyłem kuchenkę. Łącznik obracający talerz jest nadtopiony. Zdjąłem go (ten plastykowy łącznik). Część tego plastykowego elementu, która jak sądzę jest nakładana na jakiś element silnika, nie jest zniszczona. Nie widać na niej śladów opalenia, natomiast druga część tej plastykowej koniczynki, która bezpośrednio styka się z talerzem i wprawia go w ruch nie wygląda dobrze. Nie zawracałbym Panom głowy gdyby nie fakt, że przy ponownym uruchomieniu mikrofali dzieje się podobnie. Element obudowy wewnątrz kuchenki, w miejscu gdzie ta koniczynka wyraźnie się rozgrzewa, jest okopcony i zwęglony. Nie ma znaczenia czy w środku na talerzu obrotowym jest inne naczynie czy nie. Coś się fajczy..... Poza tym wszystkie kuchenka pracuje, w środku działa oświetlenie, są aktywne wszystkie funkcje. Domownikom poleciłem aby tej kuchenki nie używać. Czy to może jednak uszkodzenie silnika?Jakieś zwarcie? Dziwi mnie, że część tego plastykowego łącznika talerza i silnika, która mieści się głęboko w obudowie nie jest zniszczona. Proszę uprzejmie o słowo wyjaśnienia.

0 5
  • #2 05 Lut 2012 16:29
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda

Bezpieczniej ,chociaż nie taniej, będzie oddać sprzęt do serwisu ( nie koniecznie Siemens ).Wymienią zużytą część ,sprawdzą i można spokojnie używać.Pozdrawiam.

0
  • #3 05 Lut 2012 16:31
    Zygaqra
    Poziom 34  

Sprawdź, czy nie ma uszkodzenia lakieru w okolicy wyprowadzenia napędu talerza. Miałem podobny przypadek lecz na styku drzwiczek z kuchenką. Okazało sie, że uszkodzony był lakier na drzwiczkach(wnętrze kuchenki było z nierdzewki). Wystarczyło naklejenie w miejscu iskrzenia na drzwiczki taśmę samoprzylepną i problem zniknął.

0
  • #4 05 Lut 2012 18:22
    WWiechu
    Poziom 2  

Widzę, że lakier w okolicach otworu, w którym zamontowany jest ta plastykowa koniczynka obracająca talerz faktycznie jest uszkodzony. Czym można zamalować pościeraną powierzchnię?

0
  • #5 06 Lut 2012 02:19
    peter falk
    Specjalista AGD

WWiechu napisał:
    Czym można zamalować pościeraną powierzchnię?

Lakier ceramiczny.
    Koniczynka bezwzględnie do wymiany.
    Swoją drogą - do du....y ta kuchenka - konstruktor zupełnie się nie popisał.

0
  • #6 08 Lut 2012 18:12
    Zygaqra
    Poziom 34  

peter falk napisał:
    Lakier ceramiczny.
    pierwszy raz o czymś takim słyszę, pewnie dostępny tylko w specjalistycznych zakładach. Zaryzykowałbym zwykłą emalię a na świeżą jeszcze, nakleiłbym taśmę samoprzylepną bezbarwną. Nie przeczę, że wspomniany lakier ceramiczny nie jest odpowiedni, ale to co proponuję jest praktycznie w każdym domu.

0