Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zimowy problem z hydroforem

05 Lut 2012 16:05 14567 18
  • Poziom 8  
    Otóż mam problem. Moja pompa jest podłączona według tego schematu z obrazka Współczesne zbiorniki hydroforowe-standardowo.
    http://www.budujemydom.pl/component/option,co...pecialblogcategory/act,view/id,108/Itemid,41/
    W pomieszczeniu gdzie się znajduje jest dość chłodnawo-koło 0 stopni.Ustawiona na włączanie przy1.5 bara.Pompuje do 3.5
    Lecz od wczoraj po prostu wariuje ona.Wczoraj było coś takiego.Nagle nie ma wody w kranie a pompa się nie włączyła.Zachodzę a nanometr wskazuje 10 barów ciśnienia nie wiadomo jak .Potem jakimś cudem w 2s przesunęło się na 5barów i tak co jakiś czas szalało.W końcu udało mi się zrobić by pompowała. Zalałem rurkę do studni bo jakimś cudem woda z niej uciekła,zakręciłem wlot do domu by hydrofor napompował zbiornik,potem odkręciłem i wszystko działało.

Ale dziś rano kolejny problem z którym sobie nie mogę poradzić.Nanometr wskazywał ciśnienie 0 barów.a Na rurce od studni,znaczy tej końcówce co jest przy pompie,był lód.Myślałem że po prostu trochę zamarzło.Wiec wrzuciłem obok piecyk by cieplej trochę było.Obnizyło się na 6 barów i nie chciało ruszyć.Próbowałem pompować zbiornik powietrzem ale okazało się że jest pełny.Spuściłem wentylem powietrze i nanometr pokazał 2.5 bara, jak włączyłem pompę do prądu to zamiast wodę napompowała....powietrze. I tak ze 3 razy w kółko, a teraz nanometr wskazuje 6 barów a powietrza żadnego nie da się spuścić...;/
    I wody jak nie ma tak nie ma
    Co robić??
  • Poziom 33  
    Jak Ty chcesz mieś wszystko w porządku jeśli balansujesz w temperaturze zamarzania wody. Nie będzie Ci dobrze działał wyłącznik ciśnieniowy jeśli woda przymarza. W dzień jak jest duży pobór wody woda nie przymarza a w nocy jest przestój i dlatego przymarza i wariuje. Musisz nagrzać pomieszczenie powyżej zera i sprawdzić czy problem się powtarza jeśli tak to pomyślimy dalej.
  • Poziom 8  
    Tyle dni mrozu i nie było problemu....
  • Poziom 25  
    Masz wodę w studni? bo tego nie napisałeś, niedopuszczalne jest by ci co kolwiek zamarzało w okolicach hydroforu, lub sam hydrofor,ociepl rury izolacją, i sprawdź następujące rzeczy, czy jak zalejesz rure co idzie ci do studni od stronny ssącej do hydrofora stoi w niej woda? czy schodzi? następnie jaki masz zbiornik z membramą? no i czy na 100 proc masz dobre LCA, przy pompie że do 10 bar bije ciśnienie,pozdrawiam
  • Poziom 23  
    To żaden argument tyle dni mrozu, codziennie gleba jest głębiej zamarznięta. Są dostępne również kable grzejne, wystarczy je przymocować od spodu do rury i po problemie, same zmniejszają pobór mocy gdy się nagrzeją i nie jest to żadne cudo.
    Pozdrawiam Jerzy
  • Poziom 8  
    No woda jestStudnia jest dośc blisko pomieszczenia z hydroforem.Rurki w ścianie są zapiankowane a w ziemi obłożone jakimiś izolacjami itd-już nie pamiętam dokładnie czym.

jak zalewam rurkę to schodzi,schodzi,schodzi ale po pewnym czasie przestaje schodzić pozostaje tak jak powinna być
    Panie AdikC Pytając o zbiornik pyta pan o to czy z membraną-tak,i jest 100l
    co to jest LCA ??
    To nie jest tak że sama bije do 10 bar,po prostu same z siebie sa takie skoki
  • Poziom 23  
    Rurę studnia-dom owinąć kablem grzewczym. Jak nie można owinąć to ułożyc wzdłuż, na to izolacja aby nie ogrzewać atmosfery.
    Tak samo wodne elemeny hydroforu, może bez izolacji.

Niestety dopiero pio kilku dniach mrozów temperatura wewnątrz pomieszczen spada i stąd to opóźnienie.

Pozdrowienia
  • Poziom 1  
    Witam dołączam sie do tematu od 2 dni mam dokładnie ten sam problem co Majkeltaker . z tym zegarem pokazującym 10 A chodzi o to ze woda przymarza w tej rurce co do niego prowadzi podgrzewaj np suszarka i będzie pokazywał normalnie . z zegarem i lca już się uporałem wszystko dziala sprawnie pomieszczenie jest już ogrzane do 6 stopni ale wciąż nie moge sobie poradzic z woda w rurze od studni do pompy jak zaleje to nie schodzi ale jak wlacze pompe to woda znika po kilku próbach wody wchodzi coraz mniej az pompa zaciąga i nabija beczke ale do następnego pompowania woda juz ucieknie z rury i pompa juz nie zaciagnie prosze o pomoc
    Pozdrawiam
  • Poziom 23  
    Wygląda na przyblokowany/przymarznięty zawór zwrotny.

Ogrzać, ogrzać i jeszcze raz ogrzać.

Druga metoda to wpuścić mocno słoną wodę, ale co potem? Studnia do płukania....

Pozdrowienia
  • Poziom 8  
    KamilNov mi pomogło na taki problem przed wczoraj coś takiego:zalałem rurkę,zakręciłem zawór do domu włączyłem pompę i 10s tak pochodziła,wyłączyłem odkręciłem zawór i normalnie z wodą wszystko okej,stoi w rurce

w naj najgorszym razie smok walnięty-ale to by cały czas od razu uciekała ,tak samo jak z dziurawą rurką
  • Poziom 25  
    http://www.hydro-vacuum.com.pl/index.php?modul=produkty&wyrob=LC_do&m=s

Zamarza ci wlot do tego czujnika,albo po prostu membrana tak twardnieje od mrozu,ze nie może poprawnie działać, druga sprawa podaj dokładnie jaką masz pompę? zrób fotkę, pozdrawiam.

Dodano po 2 [minuty]:

KamilNov napisał:
    Witam dołączam sie do tematu od 2 dni mam dokładnie ten sam problem co Majkeltaker . z tym zegarem pokazującym 10 A chodzi o to ze woda przymarza w tej rurce co do niego prowadzi podgrzewaj np suszarka i będzie pokazywał normalnie . z zegarem i lca już się uporałem wszystko dziala sprawnie pomieszczenie jest już ogrzane do 6 stopni ale wciąż nie moge sobie poradzic z woda w rurze od studni do pompy jak zaleje to nie schodzi ale jak wlacze pompe to woda znika po kilku próbach wody wchodzi coraz mniej az pompa zaciąga i nabija beczke ale do następnego pompowania woda juz ucieknie z rury i pompa juz nie zaciagnie prosze o pomoc
    Pozdrawiam

Kosz do wymiany,zastąp go zaworem zwrotnym pionowym, najlepiej z mosiądzu, pozdrawiam.
  • Poziom 8  
    nie mam za bardzo jak wrzucić zdjęcia na kompa....

pompa to-przepisuje z faktury nazwę:
    pompa hydrofo MH1800/230V INOX z osprzęt

dziś jest trochę nowa sytuacja
    ciśnienie obniżyło się na 3.5 bara i pompa włącza się przy tym ciśnieniu i pompuje do 5 barów tylko że wody na szklankę...

temperaturę w pomieszczeniu podwyższyłem na 3 stopnie a wczoraj cały dzień ogrzewałem rurkę z zaworem zwrotnym i ciśnienie spadło o 3 bary...

co dalej?
  • Poziom 33  
    A długo ta pompa pompuje tą wodę z ciśnienia 3,5 do 5 bar? Bo jeśli trwa to bardzo krótko to pewnie masz za mała poduszkę powietrzną.
  • Poziom 8  
    4 sekundy ale własnie chodzi o to że nie chce się dopompować to powietrze

15 minut próbowałem dopompowywac kompresorem(już kiedyś to robiłem więc spokojnie wiem co i jak) i nie daje rady...
  • Poziom 33  
    No to trochę dziwna sprawa bo albo kompresor daje za małe ciśnienie albo coś masz z zaworem bo powietrze zawsze powinno się dopompować. Spróbuj spuścić z hydroforu i wodę i powietrze a póżniej napełnić hydrofor samym powietrzem do ciśnienia ok 1,5bar i dopiero puścić wodę i dopompować resztę wodą. Wtedy powinna być dobra poduszka powietrzna.
  • Poziom 8  
    A może być tak że ta poduszka wręcz skamieniała z lodu i dlatego nabija takie ciśnienie i nie da jej się dopompować?

Bo wczoraj np jak włączyłem pompe to napompowała coś ale po chwili spuszczałem dwie atmosfery powietrza zaworem i tak dwa razy pod rząd.Teraz już nic się nie spuszcza....
  • Poziom 33  
    No powietrze raczej nie zamarza więc poduszka powietrzna raczej nie zamarzła :D
    Cytat:
    Teraz już nic się nie spuszcza....

Czy to oznacza że masz w tej chwili pusty zbiornik, nawet nie ma w nim wody?
    Jeśli tak to dopompuj do pustego zbiornika te 1,5 bar powietrza i dopiero włącz pompę by dopompowała wody.
  • Poziom 8  
    Jest całkiem pusty zbiornik a na nanometrze wskazuje 3.5 bara,i podłączam ten kompresor i ani drgnie ta wkazówka
    I to jest główny problem że nie ma wody ani nic a to wskazuje 3.5 bara
  • Poziom 25  
    Majkeltaker napisał:
    Jest całkiem pusty zbiornik a na nanometrze wskazuje 3.5 bara,i podłączam ten kompresor i ani drgnie ta wkazówka
    I to jest główny problem że nie ma wody ani nic a to wskazuje 3.5 bara

Kolego wykręć całkiem ten manometr i sprawdż czy masz te 3.5 bar dalej :D

Dodano po 8 [minuty]:

Nadal brak bardziej szczegółowych informacji np jakie macie zbiorniki, kolega Majkeltaker ma na pewno poziomo położony z membraną powietrzną z wentylem wyprowadzonym na zewnątrz gdzie ma być przy 20l pojemności 1bar powietrza w tej właśnie membranie (dentce- powietrze się pompuje na pusty zbiornik) KamilNov też nie napisał szczegółowo jak ma wykonany układ, czy też pompa z zbiornikiem zintegrowana czy hydrofor + zbiornik osobno, to są tak proste układy pomp,ale te problemy co koledzy opisują świadczą na niecodzienne anomalia,być może jest winna pogoda,

Dodano po 3 [minuty]:

Zimowy problem z hydroforem Zimowy problem z hydroforem

Dodano po 2 [minuty]:

Na tym rysunku po lewej ten zawór zwrotny ma być według mnie po miedzy pompą a zbiornikiem, pozdrawiam