Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DV6700. Zerwane pady od grafiki na PCB.

05 Lut 2012 18:16 1927 6
  • Poziom 16  
    Witam. Wypadek jak wyżej. Pady dosłownie odpadły po delikatnym dotknięciu kolbą w celu wyczyszczenia cyny bezołowiowej, inne pady nie odpadły tylko te które zaznaczyłem na zdjęciu. Zamieszczę zdjęcie solder maski. Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć czy są one za coś odpowiedzialne bo zdarzało się, że odpadały głownie te, które za nic nie odpowiadały. Za pomoc z góry dziękuję. Dziś lepsza jakość zdjęć :)

Model płyty to:

DAOAT1MB8H0
    REV:H

Temat ostatnio poleciał za jakość zdjęć dziś jest lepiej:

Makro robione cyfrówką:

• PCBway
  • Poziom 30  
    Nadal bardzo kiepskie te zdjęcia, pewnie temat zaraz znowu poleci przez to.
    Nie rób zdjęć telefonem czy innym cudem (po prostu dobrych makro zdjęć czymś takim nie zrobisz), tylko weź (pożycz) normalny aparat i zrób przy porządnym świetle te zdjęcia.
  • PCBway
  • Poziom 25  
    Czyż nie prościej zaopatrzyć się w schemat płyty AT1 i dokonać analizy we własnym zakresie? My też musimy to robić, więc jaki cel ma angażowanie innych.
  • Poziom 16  
    Kurcze nie mogę akurat do tego modelu znaleźć schematu;/ AT3 tylko znalazłem.

misiupan napisał:
    Najczęściej odpadają puste pady, jeżeli pod lupą nie widać dochodzącej do niego ścieżki to można śmiało uznać je za puste.

Ps. nie jest to jako tako grafika tylko układ hybrydowy łączący w sobie 3x BGA(północ, południe,grafika)

W odniesieniu do postu kolegi "misiupan" nie widać pod lupą żadnych wyprowadzeń ale wolałbym się upewnić.
  • Poziom 16  
    Wielkie dzięki kolego! Biorę się do sprawdzania.

Wg schematu:

AL
    1-SATA_C0_TX_P
    2-SATA_C0_TX_N
    3-SATA_C0_RX_P
    AK
    1-SATA_C1_RX_N
    2-SATA_C1_RX_P
    3-SATA_C0_RX_N
    AJ
    1-SATA_C1_TX_P
    2-SATA_C1_TX_N