Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zelmer Elf Bonus 1400W Dymiący silnik brak mocy.

aras43 05 Lut 2012 18:43 2472 4
  • #1 05 Lut 2012 18:43
    aras43
    Poziom 8  

Mam problem z silnikiem który nie wchodzi na obroty,dymi,po rozebraniu osłony silnika,zobaczyć można osmolony komutator nadpaloną szczotkę(mimo,że szczotki są jeszcze dobre sprężynki dobrze dociskają do komutatora)wirnik kręci się bez oporu w łożyskach,nie wiem jaki będzie koszt naprawy (nowy elf2-155zł z kurierem). Co sądzicie na ten temat,czy to wirnik,czy może kondensator(spróbować rozebrać silnik i komutator wyczyścić)?Po zdjęciu obudowy wysypały się jakieś drobiny m.in.z nadpalonej okładziny wygłuszającej wnętrze silnika.Poza tym wszystko wygląda OK.

0 4
  • #2 05 Lut 2012 21:46
    kizek
    Poziom 35  

Obstawiał bym na uszkodzony wirnik. Dla pewności możesz się zwrócić do pierwszego lepszego zakładu naprawiającego sprzęt AGD lub elektronarzędzia z prośbą o sprawdzenie wirnika pod kontem ewentualnych zwarć opłata zapewne będzie symboliczna i będziesz wiedział czy to wirnik.

0
  • #3 05 Lut 2012 22:32
    albert421
    Poziom 9  

...no jeżeli po załączeniu z silnika wydobywa się dym i nie wchodzi na obroty, to zapewne jest zwarcie zwojowe na stojanie albo wirniku.
    Rozbierz ten silnik i po wyczyszczeniu/przedmuchaniu z pyłu pooglądaj i powąchaj w którym miejscu się pali.

0
  • #4 06 Lut 2012 01:55
    peter falk
    Specjalista AGD

Wyrzuć ów pylesos - Zelmer Elf Bonus 1400W do kosza. Szkoda czasu i nerwów. Wirnik nowy: koszt ok. pięciu dych i dalsze rokowania niepewne.

aras43 napisał:
    Poza tym wszystko wygląda OK.

Kilka lat temu moją Toyotę na czołówce skasował Tir - zatrzymał się na przedniej szybie. Toyota poza tym wyglądała OK - skubana dalej jechać nie chciała :( - poszła do kasacji.

0
  • #5 08 Lut 2012 22:25
    aras43
    Poziom 8  

Dzięki za podpowiedzi,tematu nie zamykam,mimo iż zostałem szczęśliwym posiadaczem ELFA2(także 3 lata spokoju),w wolnej chwili rozbiorę silnik,delikatnie oczyszczę zweryfikuję i podam co mu dolega(ło).

Dodano po 3 [minuty]:

Dzięki za podpowiedzi,tematu nie zamykam,mimo iż zostałem szczęśliwym posiadaczem ELFA2(także 3 lata spokoju),w wolnej chwili rozbiorę silnik,delikatnie oczyszczę zweryfikuję i podam co mu dolega(ło) . A propos Toyoty -u nas w Polsce jeszcze by się ją wyklepało,wy w Rosji tacy jesteście rozrzutni ;)

0