Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

scenic disel 1.9 dci błąd df 061 obwód świec żarowych

05 Lut 2012 18:46 15766 11
  • Poziom 8  
    Witam! Mam Scenic 2002 rok 1.9 dci, po podłączeniu do kompa wyświetla błąd df 061 obwód świec żarowych. Przekaźnik wymieniony, napięcia sprawdzone, spiralka świec żarowych zapala się tak jakby wszystko było w porządku, a mimo to auta nie idzie odpalić. Brak napięcia na świecach żarowych. Proszę o jakąkolwiek pomoc. Z góry dziękuję.

A my prosimy o przestrzeganie Regulaminu, w szczególności punktu 3.1.13 i również z góry dziękujemy. Treść poprawiłem. [MS]
  • Poziom 29  
    zdzisiek_cd napisał:
    PRZEKAŻNIK WYMIENIONY , NAPIĘCIA SPRAWDZONE , SPIRALKA ŚWIEC ŻAROWYCH ZAPALA SIĘ TAK JAKBY WSZYSTKO BYŁO W POŻĄDKU A MIMO TO AUTA NIE IDZIE ODPALIĆ . BRAK NAPIĘCIA NA ŚWIECACH ŻAROWYCH .
    No jak ? Piszesz że napięcia sprawdzone a nie ma napięcia na świecach??? Masło maślane!
    Przewody sprawdziłeś?
  • Poziom 8  
    WITAM! MOŻE ŹLE SIĘ WYRAZIŁEM , ŻE NAPIĘCIA SPRAWDZONE . DOKŁADNIEJ OPISZĘ PRZEKAŹNIK ŚWIEC ŻAROWYCH SIEDMIO PINOWY , ZASILANIE + 12V JEST, CZTERY WYJŚCIA NA ŚWIECE ŻAROWE , BRAK NAPIĘCIA . DWA PRZEWODY CIĘKIE ZIELONY I FIOLETOWY + 12V JEST. NIE WIEM CZY TO SĄ PRAWIDŁOWE ZASILANIA I SKĄD SIĘ BIORĄ
  • Poziom 16  
    Te dwa przewody to z komputera wtrysku , jeśli na nich masz 12 V oczywiście między sobą to przekaźnik powinien przęłączyć napięcia na zasilanie świec sprawdź napięcie na świecach powinno być około 6V a przy grzaniu 11V stawiałbym u Ciebie na uszkodzony przekaźnik
  • Poziom 8  
    mierzyłem te dwa napięcia z obudową silnika czyli z minusem . jutro pomierzę napięcia tak jak zasugerowałeś ale ten przekaźnik świec żarowych przekładam do scenica rx 4 1.9 dci 2001 przekaźnik działa
  • Poziom 16  
    No to możesz mieć problem podobny do mojego bo podczas prawidłowej pracy czyli grzania świec tam powinno być 12V przestudiowałem w drugim samochodzie .Gdy w swoim samochodzie podałem tam masę po odłączeniu kabla z komp wtrysku układ zaczął pracować czyli grzać świece nawet bez karty steruje tym sterownik wtrysku pomierz a potem zobaczymy.
  • Poziom 8  
    Sprawdziłem tak jak sugerowałeś: brak napięcia pomiędzy zielonym a fioletowym przewodem na przekaźniku świec żarowych, jak i na świecach. Zasterowałem minusem przekaźnik świec żarowych, działa. Dzisiaj pokazał się nowy błąd df081 obw. przekaźnika podgrzewania wstępnego.

Proszę o przestrzeganie zasad poprawnej pisowni - Regulamin, p.3.1.13. Użytkownicy nie przestrzegający Regulaminu będą otrzymywać ostrzeżenia, a ich posty zostaną przeniesione do Kosza. Treść postu poprawiłem. [MS]
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    Sprawdź czy te kable dochodzą do sterownika wtrysku środkowa kostka piny 3b i 3c
    problem jest pewnie z zielonym który steruje masą.
  • Poziom 8  
    Przewody sprawdzone drożne , wchodzą do sterownika wtrysku kość środkowa . Sprawdziłem również czujnik płynu chłodzącego cztero pinowego . Przewody do sterownika są drożne.
  • Poziom 8  
    Temat uważam za zakończony. Uszkodzony sterownik główny.