Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[STM32L-DISCOVERY] Obsługa wyświetlacza od Nokii 3410 przez SPI

05 Lut 2012 21:06 2153 4
  • Poziom 2  
    Mam problem z poprawnym skonfigurowaniem wyświetlania z Noki 3410 z STM32L-DISCOVERY przez SPI. Czasami na wyświetlaczu pojawia się zbiór kropek (dołączam zdjęcie), innym razem nic nie pojawia się na wyświetlaczu. Proszę o pomoc w napisaniu poprawnego kodu.

Zdjęcie wyświetlacza:
    [STM32L-DISCOVERY] Obsługa wyświetlacza od Nokii 3410 przez SPI

Oto mój kod:
    Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 10  
    przy konfigurowaniu rejestrów spróbuj jeszcze dołożyć komendę 0x05 z zestawu rozszerzonego. W tabeli pcd8544 niby komenda odpowiada za krzywą korekcji temperatury ale w efekcie u mnie powoduje skorygowanie pozycjonowania obrazu. Może to pomoże i u Ciebie...
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 2  
    Po czym mogę ocenić, że poprawnie zainicjowano wyświetlacz bo teraz nic mi się na nim nie chce pojawić? Gdzie jest problem?
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Generalnie ja wysyłam następujące komendy: 0x21 0x05 0xc8 0x06 0x13 0x20 0x0c 0x40 0x80 . Wydaje się że poprawną inicjalizację można ocenić tylko jak wyświetlacz wyświetli wysłane dane...ale nie jestem do końca pewny...
  • Poziom 2  
    Wykonuję resetowanie układu. Masz może jakiś oprawny kod z obsługą tego wyświetlacza z STM32?

//UPDATE
    Wie ktoś czym może być spowodowane to, że czasem coś się na wyświetlaczu pojawia a czasem nie ma na nim nic mimo, że kod pozostaje bez zmian.

Rozwiązałem problem. Teraz wyświetlacz poprawnie działa. Pomyliłem wejsie MISO z MOSI. Jeśli ktoś chce kod z poprawną konfiguracją SPI i wyświetlacza od Nokii 3410 z STM32L-DISCOVERY niech pisze prywatną wiadomość.

http://chomikuj.pl/EdenN/studia/Mikrokontrole...ocesory/projekt_stm32_rfid_mim,1496129243.rar - w paczce znajdują się programy i dokumentację do projektu (schemat połączeń, opis najważniejszych bloków kodu itp.)