Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Twingo 97 - nie działają oba kluczyki

05 Lut 2012 22:41 7073 10
  • Poziom 8  
    Witam
    Na początek przepraszam, za długi wątek, ale chcę szczegółowo opisać problem.
    Mam problem z w/w autem. Stało na mrozie ok. 2 tygodni. Nie było jeżdżone. Chciałem go odpalić, ale padł akumulator. Po naładowaniu prostownikiem próbowałem go odpalić. Po przekręceniu kluczyka w stacyjce kontrolki się świecą, rozrusznik kręci "jak szalony", a samochód nie zapalił. Niestety nie działa pilot i nie da się odblokować immo. Czerwona kontrolka na środku deski rozdzielczej cały czas miga. Myślałem, że jest to wina kluczyka, wziąłem więc drugi kluczyk (który wcześniej też działał), ale to samo. Samochód nie reaguje na piloty. Nie otwierają/zamykają się drzwi, nie rozbraja się immo.
    Pomyślałem, że rozprogramowały się kluczyki. Znalazłem więc na forum Link sposób na wygenerowanie kodu awaryjnego i instrukcję jak uruchomić auto w trybie awaryjnym i zaprogramować na nowo kluczyki.
    Niestety wykonując procedurę A
    Cytat:
    A - nacisnąć i trzymać wciśnięty przycisk, którym zmieniamy wskazania licznika. Lampka kontrolna (ta migająca na desce - czerwona) gaśnie, po czym zaczyna migać(miga już powoli);
    dioda według opisu powinna zgasnąć,a następnie zacząć powoli migać. U mnie cały czas szybko miga, nie zwalnia nawet na chwilę. Naciskam na przycisk od dźwigni wycieraczek.
    Czy w/w sposób nie jest prawidłowy do mojego Twingo, czy może jest jakieś inne uszkodzenie, które blokuje możliwość wejścia w tryb awaryjny? Dodam, że wszystkie bezpieczniki pod kierownicą jak i te pod maską obok akumulatora sprawdziłem, są sprawne.
    Proszę forumowiczów o radę, co tu zrobić. Chciałbym to autko uruchomić, a do najbliższego ASO mamy 30km, więc problem będzie z transportem.
    Pozdrawiam
    Leszek
  • Poziom 39  
    W takim przypadku ratuje usunięcie immo i instalacja dodatkowego pilota na centralny zamek. I nie radzę jechać do ASO, tylko do elektronika samochodowego.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    decybel91 napisał:
    W takim przypadku ratuje usunięcie immo i instalacja dodatkowego pilota na centralny zamek.

Niekoniecznie. Rodzajów pilota było kilka, tłumaczyć co się z tym wiąże?
    Kluczyk jaki, zrób fotkę klucza.
  • Poziom 8  
    goldwinger napisał:
    decybel91 napisał:
    W takim przypadku ratuje usunięcie immo i instalacja dodatkowego pilota na centralny zamek.

Niekoniecznie. Rodzajów pilota było kilka, tłumaczyć co się z tym wiąże?

Chętnie zapoznam się bliżej z tematem. Zawsze będzie łatwiej rozmawiać z elektrykiem;)

Dodano po 6 [minuty]:

Pawel wawa napisał:
    Kluczyk jaki, zrób fotkę klucza.
    Poniżej zamieszczam zdjęcia:
    enterkom napisał:
    Zawsze będzie łatwiej rozmawiać z elektrykiem;)
    To zwykła podczerwień, elektryk będzie wiedział co zrobić. Kluczyki sprawdziłeś chociaż? Dioda nadaje jakieś sygnały?
  • Poziom 8  
    Pawel wawa napisał:
    To zwykła podczerwień, elektryk będzie wiedział co zrobić. Kluczyki sprawdziłeś chociaż? Dioda nadaje jakieś sygnały?

Nie mam sprzętu do sprawdzenia, czy dioda daje sygnał (jestem serwisantem sprzętu komputerowego). Czy da się jakimiś domowymi sposobami to sprawdzić? Czytałem gdzieś o metodzie z kamerą: pisali,że w kamerze powinien być widoczny mały czerwony po wycelowaniu pilotem w obiektyw kamery. Czy to prawda?
    Ale z drugiej strony, to 2 kluczyki padły by jednocześnie? Stąd moje przypuszczenie o rozprogramowaniu się immo.
    Pozdrawiam
    Leszek
    Popatrz przez kamerkę w telefonie. Powinna świecić jakbyś latareczką zaświecił i wcale nie na czerwono.

Dodano po 1 [minuty]:

U Ciebie padło co innego. Możliwe, że odbiornik podczerwieni. Sprytnie można go sprawdzić....diodą świecącą.
  • Poziom 8  
    Pawel wawa napisał:
    Popatrz przez kamerkę w telefonie. Powinna świecić jakbyś latareczką zaświecił i wcale nie na czerwono.

Sprawdziłem w kamerce - świecą oba kluczyki

Pawel wawa napisał:
    U Ciebie padło co innego. Możliwe, że odbiornik podczerwieni. Sprytnie można go sprawdzić....diodą świecącą.

A jak dokładnie sprawdzić ten odbiornik podczerwieni?
    enterkom napisał:
    jestem serwisantem sprzętu komputerowego)
    To przewód sygnałowy sobie znajdziesz, popatrz co się na nim pojawia w chwili gdy naciskasz na pilota.

Dodano po 53 [sekundy]:

Moim zdaniem, powinieneś go odpalić używając kodu.
  • Poziom 8  
    Byłem u elektryka. Niestety zakończyło się wymianą komputera. Po wymianie niestety nie mam już immo - wyczyszczone. Temat zamykam.
    Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.