Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vaillant pompa chodzi non-stop

05 Lut 2012 22:57 3069 7
  • Poziom 9  
    Witam
    Mam piec Vaillant ecoCompact VSC 246-C 170, do tego regulator VRC 420 i fabryczny moduł mieszacza (nie pamiętam jaki symbol)pracuje z dwoma obiegami grzewczymi OG1 i OG2: kaloryfery i podłogówka. Jest oczywiście sprzęgło z mieszaczem firmy Beretta. Problem w tym, że główna pompa grzewcza non-stop pracuje mimo, że np. żaden z obiegów de facto nie pracuje tzn. są w stanie czuwania. Wkurza mnie to, bo ta pompa wciąga 130W (kupiłem specjalnie watomierz) co daje jakieś 3kW energii elektrycznej dziennie. Przy normalnej pracy czy gdy włącza się palnik piec pobiera ok. 240W. Czy wie ktoś może jak spowodować aby ta pompa nie pracowała bez potrzeby? Czas wybiegu pompy mam ustawiony na fabryczny tj. d.1= 5 min.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Sprawdź par. d.18 jeśli masz ustawione 2 ustaw na 0.
  • Poziom 9  
    niestety nie ma takiej możliwości: w moim przypadku przy d.18 nie ma żadnej wartości (jest znak "="). A co niby ten d.18 miałby ustawiać? Może u mnie pod innym kodem jest ta funkcja?
  • Poziom 18  
    Gdy brak zapotrzebowania na ciepło, to w d.9 powinno być 20 lub 0. Sprawdź wtedy jakie są symbole w "i", podczas wybiegu i po nastawionym czasie wybiegu pompy.
    Dla ułatwienia, na czas sprawdzania ustaw d.1=1.
    Jaka jest wartość w d.17 ?
    Czy przy sprzęgle jest czujnik temp. powrotu ? -nie chodzi tu o czujnik sprzęgła.
    Pokrętło c.o. na kotle powinno być na maks.
  • Poziom 9  
    w trakcie wybiegu było jakieś 38 (chodziła podłogówka). Po 1 minucie 28 stopni.
    d.17 mam ustawione na "0". Jest czujnik temp. powrotu. Małe sprostowanie: w Berettcie są dwie pompy i to one non-stop się kręcą. Nie pompa główna w kotle tylko tylko te dwie bladzie. Mam je ustawione na pierwszym biegu. Pokrętło w kotle jest na max. W regulatorze pokojowym VR420 status pomp dla OG1 i OG2 to "1", mieszacza "-1" gdy nic się dzieje i "1" gdy chodzi podłogówka.
  • Poziom 9  
    Już chyba wiem o co tu chodzi: to dlatego,ze działa ochrona przed zamarzaniem i dopóki nie będzie na zewnątrz +3 st to pompy będą chodzić non-stop. Powstaje więc pytanie: czy wiadomo jak funkcję ochrony przed zamarzaniem wyłączyć na stałe? Czy VRC420 ma jakieś dodatkowe menu serwisowe i tam będzie można to wyłączyć? Standardowo można jedynie opóźnić włączyć tę funkcję ale wyłączyć ją na stałe z podstawowego menu nie da rady.
  • Poziom 22  
    kolego
    witf1 napisał:
    witf1
    uzyskałeś już odpowiedź na to pytanie pod innym postem :D
  • Poziom 18  
    Jeśli w d.9 > 20, to pompa lub pompy mogą pracować. Pompami zewn. steruje VRC i nie ma tu możliwości ingerencji.